• Charakteryzacja do musicalu FEVER
     • Charakteryzacja do musicalu FEVER

      06.02.2023

      29 stycznia mieliśmy przyjemność wziąć udział w przygotowaniach do musicalu FEVER zorganizowanego przez płocką Akademię Voice of Musical. Było to wspaniałe widowisko muzyczne, łączące w sobie sztukę śpiewu, tańca i aktorstwa na wysokim poziomie. Młodzież klas fryzjerskich miała okazję wykazać się zdolnościami z zakresu charakteryzacji. Nasi uczniowie, stylizując musicalowe postacie, wykonywali specjalne makijaże między innymi kotów i lalek. Przygotowaliśmy również scenografię do jednego z prezentowanych utworów - ,,salon fryzjerski”, do urządzenia której wypożyczyliśmy sprzęt i inne niezbędne akcesoria fryzjerskie.

    • I Szkolny Konkurs Odzieży Mody i Stylu
     • I Szkolny Konkurs Odzieży Mody i Stylu

      06.02.2023

      W naszej szkole odbył się ,,I Szkolny Konkurs Odzieży Mody i Stylu‘’ pod hasłem ,,Fantazje z dżinsu", który został rozstrzygnięty w ramach tygodnia mody i stylu. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas II - IV w zawodzie technik przemysłu mody i technik stylista. Celem konkursu było wyłonienie najlepszego projektu wykonanego z odzieży dżinsowej, a mianowicie nadanie nowego wyglądu odzieży, np. kurtce, spodniom, spódniczce, sukience.

      Konkurs składał się z dwóch etapów:

      I etap - wybór 10 najlepszych prac z 20 konkursowych przez jury w składzie:

      p. Agnieszka Gabryszewska -Gnyp, nauczyciel zawodu gastronomii

      p. Katarzyna Kajkowska - Pudlarz, nauczyciel zawodu technik przemysłu mody

      p. Beata Władyniak - pedagog

      p. Krystyna Piotrowska - gość

       

      II etap - wyłonienie najlepszego projektanta przez jury w składzie:

      p. Magdalena Carter, projektantka i właścicielka salonu sukni ślubnych

      p. Marzena Raczyńska, weddingplanerka i właścicielka firmy Voyage au Mariage

      ​​​​

      Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

      I miejsce  - Aleksandra Bielska, kl. 4 tstm

      II miejsce  - Oliwia Borowska, kl. 4 tstm

      III miejsce - Szymon Strzałkowski, kl. 3 trmt

      wyróżnienie  - Daria Gutkowska, kl. 2 tl

      Serdecznie gratulujemy młodym projektantom. 

       Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez dyrektora szkoły oraz gości p. Magdalenę Carter, p. Marzenę Raczyńską.

    • Tydzień mody i stylu
     • Tydzień mody i stylu

      31.01.2023

      W dniach 23-27 stycznia świętowaliśmy Tydzień mody i stylu. Uczniowie klas technik stylista i technik przemysłu mody wraz z nauczycielami zawodu przygotowali mnóstwo atrakcji.

      Były zaproszenia, plakaty oraz kreatywne dekoracje i prezentacja modnej odzieży, która zakończyła się konkursem wiedzy.  Uczestnicy byli nagradzani kolorowymi torbami, wykonanymi przez naszych techników mody i stylistów.

      Na ten szczególny tydzień została przygotowana wystawa „Dżins nigdy nie jest nudny”. Znalazły się tu wyroby w myśl trendu slow fashion, przerobione zostały nie tylko ubrania, ale również poduszki, maskotki, oprawki doniczek, kwiaty, obrusy, obrazy i wiele innych rzeczy. Pomysłowość przekroczyła wszelkie granice wyobraźni.

      26 styczeń to kolejne wydarzenie – pokaz mody młodzieżowej WINX. Młode projektantki i debiutujące modelki przeniosły nas w niezwykły i barwny świat z magicznego wymiaru. W pokazie uczestniczyli wszyscy uczniowie, pracownicy szkoły i zaprzyjaźnieni pracodawcy. Po zakończonym pokazie nagrodzonym licznymi brawami, został rozstrzygnięty I Szkolny  Konkurs Odzieży Mody i Stylu pod hasłem „Fantazje z dżinsu”. W jury konkursu pracował Pan Dyrektor szkoły Henryk Cichecki, Pani Magdalena Carter – projektantka i właścicielka salonu sukni ślubnych oraz Pani Marzena Raczyńska – wedding planerka i właścicielka firmy Voyage au Mariage.  

      Jakby atrakcji było mało, na zakończenie tygodnia mody i stylu, w piątek odbył się Wielki Bal karnawałowy. Kogo tu nie było: agentki FBI, strażak, cheerleaderka, miś, księżniczka, czarodziejka i wiele innych kreacji. Taniec, radość i życzliwe świętowanie przy muzyce i wspólnym stole, na którym królowały rogaliki „Julianki”  i pyszne kanapki ze szkolnych pracowni – tworzyły klimat naszego Balu.

      Dyrektor szkoły i organizatorzy Tygodnia mody i stylu dziękują za pomoc i wsparcie Pani Teresie Radwańskiej – redaktorce Tygodnika Płockiego oraz Panu Pawłowi Jabłońskiemu właścicielowi firmy RECON .

    • Spotkanie literackie w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki
     • Spotkanie literackie w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki

      27.01.2023

      26 stycznia uczniowie ze szkolnego koła teatralnego razem z nauczycielką języka polskiego Panią Ewą Chacińską wzięli udział w spotkaniu w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki z pisarzem, teoretykiem mediów, nauczycielem akademickim – Jakubem Nowakiem. Twórca opowiadał o swojej debiutanckiej powieści ,,To przez ten wiatr’’, a także o ciekawostkach z życia Henryka Sienkiewicza i Heleny Modrzejewskiej. LiterAkcje to pierwsze z cyklu spotkań literackich, dzięki którym można ,,na żywo’’ spotkać się z autorem współczesnej powieści.

    • "Akademia jakiej nie znacie"
     • "Akademia jakiej nie znacie"

      26.01.2023

      Maturzyści klas 4TRS i 4TF gościli na Wydziale Nauk Społecznych w Akademii Mazowieckiej w Płocku. Uczelnia przygotowała zajęcia pod hasłem "Akademia jakiej nie znacie", podczas których uczniowie poznali program studiów na kierunkach: bezpieczeństwo, zarządzanie, ekonomia oraz administracja. Nasi maturzyści uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych z kryminalistyki, z kompetencji miękkich, w prezentacji płatności mobilnych oraz w szkoleniu strzeleckim.

    • Pamiętamy...
     • Pamiętamy...

      23.01.2023

      19 stycznia minęło dokładnie 78 lat od chwili, gdy hitlerowcy rozstrzelali, a potem spalili 79 osób w oficynie nieistniejącego już domu przy Sienkiewicza 28. Wojna miała się już ku końcowi, dwa dni później do Płocka wkroczyły wojska radzieckie...

      O tych wydarzeniach przypomina głaz i czarna tablica. To właśnie tutaj uczniowie naszej szkoły, co roku składają kwiaty, zapalają znicze i oddają cześć w honorowej warcie tym, których jedyną winą było to, że byli Polakami.

      Cześć Ich pamięci!

      W imieniu społeczności wszystkich uczniów oraz mieszkańców Płocka, kwiaty pod pomnikiem składali: Wiceprezydent Miasta Płocka Roman Siemiątkowski, Przewodniczący Miejskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Ireneusz Szychowski, Prezes Związku Sybiraków Remigiusz Bielewicz, Wicedyrektor Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku Stanisław Domachowski.

      Wartę przy pomniku pełnili uczniowie klasy 4tstm, a w poczcie sztandarowym uczniowie klasy 4tstm i 1tst.

      Uroczystość przygotowali uczniowie naszej szkoły z klas: 4tż, 4Tf, 4tfr, 3f pod kierunkiem pani Grażyny Kobiereckiej. Śpiewała i grała na skrzypcach uczennica klasy 4Tf Adrianna Dymowska.

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas: 1trl, 1tż, 1tf, 1tst, 2cf, 3f.

      --+

    • Wycieczka do Warszawy
     • Wycieczka do Warszawy

      19.01.2023

      Dnia 18.01.2023 r. zobaczyliśmy multimedialną ekspozycję w Muzeum Powstania Warszawskiego, która oddaje atmosferę powstańczej Warszawy, pokazuje militarne dzieje 63 dni walk, a także życie codzienne ludności cywilnej oraz opisuje terror faszystowski i stalinowski.

      Po ciekawej lekcji historii trafiliśmy do Muzeum iluzji, gdzie czekały na nas bardzo ciekawe interaktywne eksponaty, które łączyły w sobie iluzję, sztukę nowoczesną oraz instagramową estetykę.

    • Szkolny konkurs ,,Mistrz Ortografii ZSUiP’’
     • Szkolny konkurs ,,Mistrz Ortografii ZSUiP’’

      17.01.2023

      W dniach 21- 25 listopada 2022 roku w szkole odbył się pierwszy, klasowy etap szkolnego konkursu ortograficznego o tytuł ,,Mistrza Ortografii ZSUiP’’. Do finałowego etapu przeszło 44 uczniów. Udział wzięło 37. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia zmagali się oni z tekstem dyktanda ,,Wśród wigilijnej magii’’.

      Oto zwycięzcy:

      1 miejsce – tytuł ,, Mistrza Ortografii ZSUiP’’  Igor Woźnica klasa IV TRS

      2 miejsce –Karolina Wiśniewska klasa  IV TRS

      3 miejsce – Klaudia Olkowicz klasa IV TŻ

      wyróżnienie – Kinga Wiśniewska klasa I trl

      Wszystkim serdecznie gratulujemy .

    • Orszak Trzech Króli
     • Orszak Trzech Króli

      09.01.2023

      6 stycznia w Święto Trzech Króli ulicami naszego miasta przeszedł tradycyjny orszak. Nie mogło nas tam zabraknąć. Byliśmy obecni przy kościele św. Stanisława Kostki i tam częstowaliśmy dzieci oraz mieszkańców Płocka naszą specjalnością - rogalikami Juliankami oraz chlebem pieczonym w szkolnej pracowni. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w wydarzeniu tak ważnym dla naszego miasta.

    • Tydzień reklamy
     • Tydzień reklamy

      02.01.2023

      Od 12 do 16 grudnia trwał w naszej szkole Tydzień reklamy, który odbył się w klimacie Bożego Narodzenia.

      W ramach wydarzeń Tygodnia reklamy uczniowie uczestniczyli :

      • we wspólnym wytwarzaniu materiałów reklamowych
      • w kiermaszu świątecznym
      • w świątecznej loterii z nagrodami
      • w konkursie na najładniejszą kartkę świąteczną
      • w konkursie na najciekawszy slogan reklamujący szkołę
      • we wspólnym tworzeniu banera reklamowego – „Za co lubisz swoją szkołę”

      Były nagrody, wizyta Świętego Mikołaja, a przede wszystkim dużo dobrej zabawy.

    • Wspieramy osoby z autyzmem
     • Wspieramy osoby z autyzmem

      27.12.2022

      Dnia 11 grudnia 2022r. – w godzinach od 14:00 do 20:00, w Orlen Arenie – wolontariusze ZSUiP włączyli się w kolejne wydarzenie, które miało na celu przybliżenie lokalnej społeczności problematyki autyzmu. Uczniowie przygotowani przez panią Renatę Łukiańską przygotowali stoisko i dzielili się wiedzą o autyzmie.

      Tego dnia młodzież kibicowała również gwiazdom social mediów w trakcie charytatywnego meczu piłki ręcznej.

    • Zainspirowani świętami ...
     • Zainspirowani świętami ...

      22.12.2022

      Chociaż święta są co roku, za każdym razem wzbudzają w nas wiele przyjemnych emocji. Oprócz jedzenia, prezentów i spotkań z najbliższymi, ważne są również stylizacje, które podkreslą wagę uroczystej okazji. Wiele z propozycji fryzur i kreacji, zaprojektowanych przez uczennice i uczniów, może być inspiracją również na sylwestrowy bal.

    • Olimpijski dyplom w rękach naszego ucznia
     • Olimpijski dyplom w rękach naszego ucznia

      22.12.2022

      Mariusz Kacprzak z kl. IV TRS brał udział w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach organizowanej przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, we współpracy z 15 innymi szkołami wyższymi. W pierwszym etapie uczestnicy musieli wykazać się zdolnościami dziennikarskimi tworząc esej, film, fotoreportaż lub fotokast. Mariusz wybrał esej na temat „Współczesne media jako czwarta władza” i tym zapewnił sobie kwalifikację do drugiego etapu. Etap okręgowy odbył się 16 grudnia w Warszawie i polegał na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy o mediach i dziennikarstwie, systemu medialnego, prawa o mediach i historii, gatunków dziennikarskich oraz rynku medialnego. Do zawodów centralnych kwalifikowano dziesięć osób. Mariusz znalazł się w pierwszej dwudziestce spośród 67 uczestników etapu okręgowego z województwa mazowieckiego. Gratulujemy.

    • Wycieczka edukacyjna do Muzeum Mazowieckiego w Płocku 
     • Wycieczka edukacyjna do Muzeum Mazowieckiego w Płocku 

      18.12.2022

       

      Tuż przed kończącym się rokiem Władysława Broniewskiego uczennice klasy 3 tf wraz z wychowawcą wybrały się do Muzeum Mazowieckiego w Płocku, do oddziału Art deco , na lekcję ,, Włodek Broniewski’’. Pani Magdalena Bilska – Ciećwierz zapoznała młodzież z wystawą , a także przedstawiła ciekawostki z życia autora ,, Miasta rodzinnego’’. W finale  spotkania dziewczyny mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat ucznia płockiej Jagiellonki, rozwiązując zadania poświęcone jego życiu i twórczości.  Miłym akcentem było integracyjne spotkanie klasy w jednej z płockich restauracji.  Nie samą nauką żyje przecież człowiek.

       

       

    • Montaż bożonarodzeniowy 
     • Montaż bożonarodzeniowy 

      14.12.2022

      Tuż przed świętami Bożego Narodzenia szkolne Koło Teatralne zaprezentowało montaż słowno - muzyczny

      pt. ,, Boże Narodzenie - wczoraj , dzisiaj i jutro''. Oprócz tradycyjnego śpiewania kolęd uczniowie w krótkich scenkach przedstawili tradycje świąt , a także współczesny obraz Bożego Narodzenia. Jasełka bożonarodzeniowe wprowadziły społeczność szkolną w świąteczny nastrój.

    • Testujmy się #jedynytakitest
     • Testujmy się #jedynytakitest

      13.12.2022

      Tylko ok. 10– 20% dorosłych Polaków wykonało ten test!

      Co sprawia, że osoby, które rozpoczęły życie seksualne, tak rzadko robią testy w kierunku HIV?

      Odpowiedź jest prosta – wstyd, strach i stereotypy.

      Przekonania, które pokutują w społeczeństwie, że zakażają się INNI, a mnie problem HIV/AIDS NIE DOTYCZY.

      Aby zmienić ten sposób myślenia Krajowe Centrum ds. AIDS, agenda Ministra Zdrowia, rozpoczyna 16 listopada kampanię społeczną #jedynytakitest. Jej celem ma być zachęcanie – w szczególności ludzi młodych – do wykonania, najczęściej po raz pierwszy w życiu, testu na HIV, jako wyrazu troski o własne zdrowie.

      Kampania społeczna #jedynytakitest ma koncentrować się na budowaniu świadomości, że każde zakażenie HIV wykryte na wczesnym etapie, daje możliwość skutecznego leczenia. Podstawą jest jednak profilaktyka i wykonywanie badań diagnostycznych, tak jak w przypadku innych chorób, np. nowotworów piersi, raka płuc czy marskości wątroby

      W każdym województwie działa przynajmniej jeden punkt konsultacyjno-diagnostyczny (PKD), w którym można wykonać test w kierunku HIV bezpłatnie, bez skierowania i anonimowo. W większości tych punktów możliwe jest wykonanie testów w kierunku HCV i kiły. Ich lista znajduje się na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS: https://aids.gov.pl/pkd/.

      Przydatne linki:

      -krótki film typu explainer video, wyjaśniający, dlaczego warto zrobić test w kierunku HIV, czy trzeba się do niego przygotować, gdzie się zgłosić i w jaki sposób taki test jest wykonywany: https://www.youtube.com/watch?v=k4iwlyAlz9Y;

      -krótka sonda uliczna, dotyczącą wiedzy i przekonań na temat HIV/AIDS: https://www.youtube.com/watch?v=nH6RS8_tGlQ;

      plakaty kampanijne dołączone do e-maila, pliki w większej rozdzielczości są do pobrania ze strony kampanii: https://jedynytakitest.aids.gov.pl/o-kampanii/#campaign-files

      -bannery internetowe, które znajdują się pod linkiem do samodzielnego pobrania: https://drive.google.com/drive/folders/1mcE2qoh_qqnHHMRgjqCNb6aER7ydBj7S.

       

    • Stypendium Prezesa Rady Ministrów
     • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

      09.12.2022

            Natalia Owczarska – uczennica Technikum nr 4 – znalazła się w gronie 39 wybitnych uczniów Północnego Mazowsza i otrzymała w dniu 8 grudnia 2022r - z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty – stypendium Prezesa Rady Ministrów.

              Uroczystość wręczenia odbyła się w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku.

              Natalio! Cieszymy się z Twojego sukcesu; jesteśmy z Ciebie dumni.