• Ósmoklasiści u nas - warsztaty "Mój zawód - moja pasja"
     • Ósmoklasiści u nas - warsztaty "Mój zawód - moja pasja"

      02.12.2022

      Rób to, co kochasz robić. Znajdź swoją pasję powiedział Steve Jobs, wizjoner, współtwórca firmy z ugryzionym jabłkiem w logo

      Zorganizowaliśmy warsztaty, które miały pomóc uczniom szkół podstawowych odnaleźć ich pasje zawodowe i ułatwić wybór dalszej drogi edukacyjnej. Pokazaliśmy przy tym atrakcyjność kształcenia zawodowego i atmosferę naszej szkoły. Zgłosiło się aż 310 uczniów, przyjęliśmy 154. Pozostali uczniowie mogą liczyć na dodatkową sesję warsztatową w późniejszym terminie.

      Uczniowie ze szkół podstawowych podzieleni byli na 14 grup. Pod opieką młodzieżowych tutorów odbywali krótkie, 30 minutowe zajęcia. Każda grupa uczniów uczestniczyła w 5 lekcjach, dzięki którym mogli lepiej poznać specyfikę poszczególnych kierunków kształcenia, poznać warunki w naszej szkole i poczuć miłą atmosferę.

      Zdjęcia z warsztatów:

      Stylizacja sylwetki 

      Wzornictwo i projektowanie mody 

      Warsztaty:

      Atrakcyjność turystyczna 

      Organizowanie transportu i spedycji

      Kampania reklamowa

      Planowanie imprez turystycznych 

      Doradztwo zawodowe 

      W pracowniach gastronomicznych oraz piekarni odbyły się zajęcia:

      Sporządzanie potraw – kuchnia włoska

      Sporządzanie potraw – kuchnia francuska

      Julianki – wypiekanie rogalików 

      Kalorie w diecie 

      Uczniowie kierunku technik reklamy wspólnie z ósmoklasistami projektowali Gadżety reklamowe

      Warsztaty:

      Stylizacja fryzur koktajlowych–plecionki, upięcia

      Komputerowe projektowanie fryzur

    • Kucharze potrafią wiele..
     • Kucharze potrafią wiele..

      02.12.2022

      Nasi uczniowie bardzo często i chętnie wsperają różne inicjatywy pozaszkolne. Tym razem obsługiwali gości na uroczystym spotkaniu z okazji nadania imienia Przedszkolu nr 17 w Płocku. Wsperali Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego w porcjowaniu tortu .

    • "Zakręcona Akcja" Szkolnego Koła Wolontariatu
     • "Zakręcona Akcja" Szkolnego Koła Wolontariatu

      02.12.2022

      Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu wspiera kształtowanie postaw wrażliwości, empatii jako formy przygotowania do aktywnego udziału w życiu społecznym. 

      Na co dzień młodzież zauważa na ulicy, w sąsiedztwie, dowiaduje się z mediów o wielu problemach społecznych. Chęć angażowania się w ich rozwiazywanie jest naturalną reakcją. Dlatego naszym obowiązkiem jest stworzenie możliwości działania na rzecz innych.

      Cała społeczność naszej szkoły, tj. uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, włącza się od wielu lat w zbieranie plastikowych nakrętek, które następnie młodzież ze "Szkolnego Koła Wolontariatu" przekazuje Fundacji Portal Fm niosącej pomoc osobom potrzebującym, w szczególności dzieciom i młodzieży.

      Uczniowie należący do "Szkolnego Koła Wolontariatu" zebrali następną turę zgromadzonych nakrętek i wraz z opiekunem - panią Renatą Łukiańską przekazali do Fundacji.

    • Międzynarodowe Targi Turystyczne
     • Międzynarodowe Targi Turystyczne

      29.11.2022

      Dla większości z nas wakacyjny wyjazd to świetny sposób na regenerację duszy i ciała, ale świeże powietrze, zmiana otoczenia, zwolnienie tempa i duża dawka słońca to nie jedyne lekarstwa, które turystyka ma nam do zaoferowania.
      Klasy o profilu turystycznych w dniu 24.11.2022 odwiedziły Targi Turystyczne w największym w tej części Europy Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Targi są doskonałą okazją do nawiązania relacji biznesowych, pozyskania nowych klientów i odkrycia nieznanych dotąd rynków, poznania zwyczajów, kultury, smaków.
      Targi to prezentacja najciekawszych destynacji turystycznych, które umożliwią błyskawiczną „podróż” dookoła świata w samym sercu Europy. Wystawy podzielone były na Salon Turystyki Krajowej i Zagranicznej. Na stoiskach nie zabrakło konkursów  z ciekawymi nagrodami, degustacji lokalnych przysmaków i trunków, interesujących pokazów narodowych tańców czy rękodzieła. Młodzież mogła nie tylko to zobaczyć ale też posmakować, wziąć udział w konkursach. Teraz tylko czekać nam wszystkim do wakacji.

    • Tydzień fryzjerstwa w ZSUiP
     • Tydzień fryzjerstwa w ZSUiP

      28.11.2022

      Za nami szkolny tydzień fryzjerstwa - czas na podsumowanie – Oj, działo się!!!

      Od poniedziałku do piątku (21-25 listopada) naszą szkołą zawładnęło fryzjerstwo. Akcenty fryzjerskie pojawiły się praktycznie wszędzie. Nasze pracownie przeniosły się w tym tygodniu na korytarze budynku głównego szkoły, gdzie młodzież klas fryzjerskich wykonywała szybkie stylizacje fryzur. W ofercie usług fryzjerskich znalazły się także zabiegi badania włosów i skóry głowy za pomocą mikrokamery trychologicznej oraz komputerowy dobór fryzur przy wykorzystaniu programu Hair Concept. W zabawnej formie przedstawione zostały ciekawostki, fakty i mity o włosach. Codziennie odbywały się quizy o tematyce fryzjerskiej, wystawa prac konkursowych FRYZURA NIE Z WŁOSÓW i szkolny plebiscyt, który wyłonił zwycięskie prace konkursowe.Ostatni dzień był dniem niecodziennych fryzur oraz podsumowaniem konkursu. Odbyła się uroczystość ogłoszenia  wyników i wręczenia nagród.

      Uczniowie i nauczyciele na zajęciach „niefryzjerskich” włączyli się w program tygodnia fryzjerstwa, odbywały się między innymi: zajęcia z historii fryzjerstwa, analizowano przysłowia i powiedzenia o włosach, wykonywano obliczenia matematyczne. 

      Uczniom wszystkich klas, uczącym się innych zawodów przybliżyliśmy profesję fryzjera i technika usług fryzjerskich poprzez uczestnictwo w zajęciach prowadzonych w pracowniach fryzjerskich. W trakcie lekcji mogli oni spróbować własnych sił w wykonywaniu podstawowych zabiegów fryzjerskich na włosach klientek. Wszysko odbywało się pod czujnym okiem i przy pomocy naszych przyszłych fryzjerów.

      W branży odzieżowej tydzień fryzjerstwa zainspirował uczennice do uszycia specjalnych pasów - przyborników dla koleżanek - fryzjerek.

      Kucharze i cukiernicy wykonali warkocze i grzebienie z ciasta (pyszne chałki i ciastka).

    • Konkurs fryzjerski FRYZURA ,,NIE Z WŁOSÓW”
     • Konkurs fryzjerski FRYZURA ,,NIE Z WŁOSÓW”

      28.11.2022

      Kreatywność, to bardzo ważna umiejętność w zawodzie fryzjera. Młodzież klas fryzjerskich zaprezentowała nam swoje twórcze zdolności projektując i wykonując stylizacje na główkach fryzjerskich  przy wykorzystaniu różnorodnych materiałów i technik pracy. Główki fryzjerskie, na których  zostały wykonane stylizacje pozbawione były włosów, po wcześniej wykonywanych strzyżeniach- otrzymały „drugie życie”.

      W konkursie wzięło udział 19 uczestników. Wykonano w sumie 13 prac, zgodnie z regulaminem do konkursu można było przystąpić indywidualnie lub w zespole dwuosobowym.

      Zgodnie z regulaminem zwycięzcy konkursu wyłonieni zostali w drodze szkolnego plebiscytu. Zagłosować mógł każdy z uczniów, pracowników ZSUiP oraz rodziców. Łącznie oddano 472 głosy. Kryteria, którymi kierowano się przy ocenie prac to  m.in. zgodność fryzury z tematem konkursu; kreatywność i pomysłowość fryzjera,  zastosowane techniki, spójność elementów kompozycji fryzury, estetyka wykonania, ogólny wyraz artystyczny kompleksowej stylizacji.

       

      Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez OHP Płock oraz perfumerię Douglas – filia Płock, każdy z uczestników otrzymał dyplom i pamiątkową książkę ufundowaną przez ZSUiP.

      I miejsce Ex aequo Iryna Turchyk klasa 3 fr

      I miejsce Ex aequo Justyna Wolińska i Wiktoria Rakowska klasa 3 fr

      II miejsce Natalia Owczarska i Karolina Siwanowicz klasa 3 tf

      III miejsce Maja Balcerzak i Weronika Krajkowska klasa 2 tf

      Pozostałe prace

    • Tydzień profilaktyki w ZSUiP
     • Tydzień profilaktyki w ZSUiP

      23.11.2022

      W dniach 14 - 18 listopada odbył się tydzień profilaktyki w ZSUiP. Dzięki podjętym działaniom młodzież została wzbogacona o nową wiedzę oraz świadomość z zakresu profilaktyki chorób nowotworowych. Podczas godzin wychowawczych realizowane były zagadnienia o tematyce:

      ,, Wybierz Życie - Pierwszy krok"

      ,, Znamię! Znam je?'

      ,,Podstępne WZW" 

       

    • Konkurs "Łamańce językowe"
     • Konkurs "Łamańce językowe"

      19.11.2022

      Nawet w języku polskim szybkie, bezbłędne powiedzenie "W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie" sprawia niemałą trudność. A naszych 40 uczniów odważyło się zmierzyć z łamańcami w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim, niektórzy nawet w dwu językach jednocześnie!

      Z przyjemnością jury słuchało uczniów w zmaganiach z gibkością własnego języka. W kategorii języka angielskiego potrzebna była nawet dogrywka! Takiego opanowania szybkości, poprawności, akcentu możemy uczestnikom tylko pozazdrościć!

      Oto lista zwycięzców:

      język angielski         1. miejsce - Adrian Lenczewski

                                         2. miejsce - Natalia Wolińska

                                         3. miejsce - ex aequo: Anna Baranowska, Oliwia Misiak

       

      język niemiecki        1. miejsce - Aleksandra Bielska

                                         2. miejsce - Adrian Lenczewski

                                         3. miejsce - Damian Kalinowski

       

      język rosyjski           1. miejsce - Marta Koperska

                                         2. miejsce - Natalia Owczarska

       

    • V Ogólnopolski Zjazd Tutorów Szkolnych i Akademickich
     • V Ogólnopolski Zjazd Tutorów Szkolnych i Akademickich

      18.11.2022

      4 listopada 2022 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie odbył się V Ogólnopolski Zjazd Tutorów Szkolnych i Akademickich.

      Wydarzenie było owocem współpracy Instytutu Tutoringu Szkolnego we Wrocławiu, Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Urzędu Miasta Częstochowy.

      Spotkanie objęli patronatem: Rektor Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska oraz Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

      Celem wydarzenia było:

      - wymiana doświadczeń między nauczycielkami i nauczycielami praktykującymi tutoring szkolny i akademicki,

      - popularyzacja tutoringu szkolnego i akademickiego,

      - prezentacja działań związanych z umiejętnością budowania wspierających relacji.

      W wydarzeniu uczestniczył dyrektor naszej szkoły Henryk Cichecki, który wystąpił z prelekcją: „Empatyczna metoda pracy C. Rogersa i M. Rosenberga”.

    • Spotkanie autorskie w Mediatece Książnicy Płockiej
     • Spotkanie autorskie w Mediatece Książnicy Płockiej

      17.11.2022

      17 listopada uczniowie ze szkolnego koła teatralnego razem z nauczycielką języka polskiego Panią Ewą Chacińską wzięli udział w spotkaniu z Jerzym Malanowskim, płocczaninem, dziennikarzem ,,Tygodnika Płockiego’’. Autor książki ,, Za jednego życia. Kartki płockie i nie tylko’’ opowiadał o Płocku, jego przemianach, a także przypomniał wiele ciekawych anegdot związanych z naszym miastem. W finale spotkania młodzież otrzymała książki oraz pamiątkowy autograf. 

       

       

    • Wystawa dla Niepodległej
     • Wystawa dla Niepodległej

      14.11.2022

      Uczniowie klas o profilu fryzjer, stylista oraz technik usług gastronomicznych przygotowali wystawę tematyczną związaną z obchodami 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. 

      Stół w barwach narodowych przygotowany przez branżę gastronomiczną z okazji Dnia Niepodległości.

      Projekty fryzur i stylizacji inspirowanych tematyką niepodległościową.

    • ZSUiP dla Niepodległej
     • ZSUiP dla Niepodległej

      11.11.2022

       

      104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to data szczególna w historii naszego narodu. Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego święta.  Rozpoczęliśmy od uroczystego apelu. Szkolne koło teatralne zaprezentowało montaż słowno – muzyczny pt. ,,Lekcja historii’’. Uczniowie  przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii Polski, zaprezentowali ,, Rotę’’ oraz zaśpiewali piosenki patriotyczne. Cała społeczność uroczyście odśpiewała cztery zwrotki hymnu polskiego. Została przygotowana  wystawa przez kucharzy, fryzjerów i stylistów mody. Stworzyliśmy także ,, żywy obraz’’- napis 1918 na boisku szkolnym.

      Wzieliśmy udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości - naszą szkołę godnie reprezentował poczet sztandarowy. 

      Wszystko dla biało – czerwonej!!!!!!!!!

    • ​​​​​​​ Akcja "Znicz" Szkolnego Koła Wolontariatu
     • ​​​​​​​ Akcja "Znicz" Szkolnego Koła Wolontariatu

      09.11.2022

      Pamięć tchnie ducha w zmarłych, ale i porusza serca żywych, świadcząc o naszym człowieczeństwie, o naszej wrażliwości, której nie brakuje wolontariuszom naszej szkoły.

      W Akcję "Znicz", trwającą przez miesiąc październik, włączyło się wielu uczniów naszej szkoły.

           28 października grupa wolontariuszy naszej szkoły udała się z opiekunem - Panią Renatą Łukiańską na płocką nekropolię przy ulicy Kobylińskiego by zapalić zebrane światełka pamięci. Młodzież zapalała znicze na zapomnianych grobach, nawet z początku XIX wieku.

             Uczniowie ze zdumieniem odkrywali spod sterty liści epitafia, inskrypcje upamiętniające wymowne
      i charakterystyczne dla polskich dziejów słowa "zginęli śmiercią bohaterską".

             Młodzież na "Płockich Powązkach" zatrzymywała się przy opustoszałych grobach nie zapominając
      o patronie swojej szkoły. Symboliczne światełko i wiązankę kwiatów wolontariusze  złożyli na grobie rodziców
      abpa A.J. Nowowiejskiego dając tym samym wyraz pamięci.

    • Douglas Beauty Street
     • Douglas Beauty Street

      09.11.2022

      Douglas Beauty Street to eventy, podczas którego można uzyskać porady z zakresu pielęgnacji skóry, makijażu, a także stylizacji włosów. W galerii Wisła w Płocku marka Douglas i jej partnerzy zbudowali przestrzeń piękna, gdzie na stoiskach poszczególnych marek eksperci przeprowadzali metamorfozy wyglądu klientek. Metamorfozę wieńczyła profesjonalna sesja zdjęciowa.

      Za stylizację fryzur odpowiadały uczennice oraz absolwentki klas fryzjerskich naszej szkoły wraz z panią Moniką Makowską. Event trwał przez trzy dni, od 27 do 29 października, nasze stoiska cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W sumie wykonałyśmy kilkadziesiąt fryzur i usłyszeliśmy mnóstwo słów uznania dla pracy naszych uczennic.

    • Podsumujmy Tydzień turystyki
     • Podsumujmy Tydzień turystyki

      09.11.2022

      W Tygodniu Turystyki stalismy się zapalonymi turystami. Akcenty turystyczne pojawiły się na wielu lekcjach. Uczniowie poznali aplikacje mobilne przydatne w trakcie zwiedzania oraz rozwiązywali zagadki i quizy turystyczne. Był to również dobry moment na przybliżenie sylwetki Patrona szkoły i miejsc z Nim związanych. Uczniowie klasy 4TRS przygotowali grę planszową o naszym mieście, a wycieczka do płockiej katedry, jak to zrobiła klasa II TF, była znakomitą formą poznania jednego z ważniejszych punktów na mapie Płocka. Dzięki grze szkolnej – "Poznaj nieznane” przenieśliśmy się również w różne, bardzo odległe zakątki świata. W sali 207 otwarte dla wszystkich było Szkolne Biuro Podróży „Włóczykij”,  aż 6 klas pojechało na wycieczkę do pięknego Torunia.
      Kucharze też podróżowali, ale po kuchniach świata, a stylistki i specjalistki od mody przygotowały stylizacje w barwach krajów europejskich.