• Na zajęciach w Muzeum Mazowieckim
     • Na zajęciach w Muzeum Mazowieckim

      13.04.2024

      Historia PRL z przymrużeniem oka. Na takie zajęcia do Muzeum Mazowieckiego w Płocku wybrała się klasa 2tst. ,,Ile cukru w cukrze?'' to lekcja z prezentacją o trudnych, ale jakże ciekawych czasach PRL. Młodzież mogła dowiedzieć się, jakie były najważniejsze święta, co bawiło Polaków, czym była reglamentacja i co do zaoferowania miał dla nas kaowiec.  Poza tym czy w naszym kolektywie znajdziemy cinkciarza, który  napije się z musztardówki? A może wśród nas będzie stacz kolejkowy rozpowszechniający bibułę? Na te i wiele innych pytań uzyskaliśmy odpowiedź podczas lekcji w muzeum.

    • Dni spedytora
     • Dni spedytora

      27.03.2024

      „Ruszamy w drogę….” - Dni spedytora w ZSUiP

      25 i 26 marca w naszej szkole uczniowie w trakcie przerw odpowiadali na pytania dotyczące zagadnień z branży TSL (transport – spedycja – logistyka) oraz wykazywali się znajomością przypisów prawa ruchu drogowego. Mogli także pokonać tor przeszkód w alkogoglach lub narkogoglach, który miał na celu uzmysłowienie jakie zagrożenie niesie za sobą kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu lub narkotyków. Uczniowie mieli również okazję korzystać z symulatora komputerowego dotyczącego jazdy samochodem ciężarowym lub dostawczym.

    • "Zakręcona Akcja" Szkolnego Koła Wolontariatu
     • "Zakręcona Akcja" Szkolnego Koła Wolontariatu

      19.03.2024

      Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu wspiera kształtowanie postaw wrażliwości, empatii jako formy przygotowania do aktywnego udziału w życiu społecznym. Na co dzień młodzież zauważa na ulicy, w sąsiedztwie, dowiaduje się z mediów o wielu problemach społecznych. Chęć angażowania się w ich rozwiazywanie jest naturalną reakcją. Dlatego naszym obowiązkiem jest stworzenie możliwości działania na rzecz innych.

      Cała społeczność naszej szkoły, tj. uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, włącza się od wielu lat w zbieranie plastikowych nakrętek, które następnie młodzież ze "Szkolnego Koła Wolontariatu" przekazuje Fundacji Portal Fm niosącej pomoc osobom potrzebującym, w szczególności dzieciom i młodzieży. Uczniowie należący do "Szkolnego Koła Wolontariatu" przeprowadzili następną turę gromadzenia nakrętek i wraz z opiekunem - panią Renatą Łukiańską przekazali je do Fundacji.

    • EuroGastro 2024
     • EuroGastro 2024

      18.03.2024

      Młodzież klas gastronomicznych wzięła udział 14.03.24 r. w 27 Międzynarodowych Targach Gastronomicznych EuroGastro 2024. To doskonała okazja, by poznać najnowocześniejszy sprzęt gastronomiczny i zastawę stołową, szansa na degustację wyjatkowych smaków soków, lodów, kaw, past wegańskich, ryb czy jednego z najdroższych kawiorów świata.

    • Mural Julki i Kingi
     • Mural Julki i Kingi

      17.03.2024

      Na jednej ze ścian w ZSUiP pojawił się MURAL autorstwa Julki i Kingi - uczennic klasy drugiej z branży reklamy. Projekt wykonała Julia, a w jego malowanie podczas ferii na wielkogabarytowej ścianie korytarza szkolnego zaangażowały się obie dziewczyny przy wsparciu pracowników obsługi.

      Mural nawiązuje do szkolnego motta ZSUiP: „MÓJ ZAWÓD – MOJA PASJA”. Dzięki niemu młodzież odpoczywa podczas przerw w przyjemnej i twórczej atmosferze.

      Dziewczętom gratulujemy pasji i dziękujemy za pozostawienie po sobie barwnego śladu, który wpisze się w historię naszej szkoły. 

    • Na wystawie w Książnicy
     • Na wystawie w Książnicy

      17.03.2024

      W dniu 15 marca 2024 r. uczniowie klasy 1 Tr pod opieką p. Małgorzaty Czerwińskiej odwiedzili Książnicę Płocką, gdzie obejrzeli wystawę „Wszyscyśmy z tych ksiąg dwunastu. 190. rocznica wydania „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza”. Przy okazji mogli zobaczyć oraz  przymierzyć stroje z epoki, obejrzeć meble i przedmioty z XIX wieku. Następnie odwiedzili czytelnię i wypożyczalnię Książnicy. 

    • Gościliśmy uczniów z SP 5
     • Gościliśmy uczniów z SP 5

      08.03.2024

      7.03. odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 5 wraz z Panią Moniką Boćkowską. Nasi uczniowie z klas w zawodzie technik stylista: Natalia, Wiktoria, Ewa z 1tlt; Dominika i Julka z klasy 2trl oraz Oliwia, Julia i Maja z 3tl, odkryli przed młodszymi koleżankami tajniki zawodu. Zaprezentowali działanie maszyn i urządzeń szwalniczych i pracownią projektowania. Nasi młodzi goście zaprojektowali i wykonali tekstylne torby z ozdobami: kwiatkami, koralikami, rysunkami.

      Pozdrawiamy naszych gości i zapraszamy do ZSUiP!

    • Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom
     • Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom

      06.03.2024

      Są zdolni, mają pasję i osiągają znakomite wyniki w nauce i sporcie. Wyróżniający się uczniowie naszej szkoły odebrali dyplomy potwierdzające przyznanie im stypendiów za bardzo dobre wyniki w nauce w I semestrze roku szkolnego 2023/2024. Podczas uroczystości wyróżnione zostały także uczennice z klasy 2 trl, które wykonały graffiti na terenie szkoły , a także uczeń z z tej samej klasy , który wykazał się niezwykłą postawą , uczciwością i życzliwością. Uroczystość poprowadziły starsze koleżanki z klasy 4trmt, a uczennica z klasy 2 tż zaprezentowała krótki repertuar muzyczny. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • "1 z 12" - świetna zabawa w quizie wiedzy
     • "1 z 12" - świetna zabawa w quizie wiedzy

      05.03.2024

      W miniony piątek w naszej szkole odbył się po raz drugi konkurs ,,1 z 12”. Wiedzą z przedmiotów przyrodniczych dzielili się uczniowie klas pierwszych technikum. Na podium stanęli:

      Aleksandra Lutowska z klasy 1tf

      Roksana Osińska z klasy 1tlt

      Dawid Strzelczak z klasy 1tżs

      Zaprosiliśmy do zabawy również publiczność, która losowała pytania ukryte w balonach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za mile spędzony czas.

    • Liga Debat Fundacji Orlen
     • Liga Debat Fundacji Orlen

      05.03.2024

      26 lutego wzięliśmy udział w rundzie sparingowej dla uczniów klas młodszych Ligii Debat Fundacji Orlen. Liga Debat Fundacji ORLEN to projekt edukacyjny wykorzystujący format debaty oksfordzkiej. Adresowany jest do uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych powiatu płockiego oraz powiatu sierpeckiego i gostynińskiego. Od tego roku szkolnego również nasza szkoła stanęła w szranki do rywalizacji. Do tej pory odbyła się jedna runda sparingowa dla uczniów klas starszych i jedna runda rywalizacyjna dla 8 uczestniczących szkół. Choć sam format debaty oxfordzkiej jest dla nas nowością( dla osób niezorientowanych wyjaśniamy, że debata oksfordzka jest rodzajem dyskusji, w której dwie drużyny toczą uporządkowany spór wokół prawdziwości postawionej w debacie tezy, wobec której zajmują ustalone wcześniej w wyniku losowania stanowisko), to głównym celem, dla którego podjęliśmy się tego zadania, jest przeświadczenie, że nasi uczniowie dzięki aktywnemu uczestnictwu w projekcie rozwiną sztukę konwersacji i logicznego argumentowania, wykształcą w sobie nawyk uważnego słuchania, wyćwiczą samodyscyplinę, a przede wszystkim nauczą się pracy zespołowej, bo bez wspólnego przygotowania się wszystkich czterech mówców jednej strony i rozdzielenia ról, układ wypowiedzi nie będzie uporządkowany i logiczny, a bez tego nie ma mowy o wygraniu jakiejkolwiek rundy.

    • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
     • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      01.03.2024

      1 marca 2024r. w parafii świętego Józefa w Płocku odbyła się uroczysta msza święta w intencji żołnierzy niezłomnych celebrowana przez biskupa Piotra Liberę. Po mszy delegacje szkół w asyście pocztów sztandarowych składały wieńce i znicze pod pomnikiem Rotmistrza Pileckiego. Delegacja naszej szkoły - uczniowie klasy 4 tżs i poczet sztandarowy ZSUiP wzięli udział w tych uroczystościach. Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem.

      Tego dnia odbył się X Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Bieg rozpoczynał się w Parafii św. Józefa ul. Górna, a kończył przy budynku dawnego aresztu gestapo, NKWD, UB przy ul 1 Maja.

      Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć żołnierzy niezłomnych uroczystym apelem na terenie płockiej "Stanisławówki". W asyście pocztu sztandarowego ZSUiP uczniowie złożyli wieniec pod tablicami żołnierzy i zapalili znicze.

      Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie klasy 1Tr odwiedzili okoliczne miejsca pamięci i zapalili znicze.

      Chwała bohaterom.

    • Dzień Języka Ojczystego
     • Dzień Języka Ojczystego

      25.02.2024

      Otaczający świat jest taki, jakim potrafimy go opisać. Niewątpliwie najczęściej używamy do tego języka ojczystego. Język ojczysty to jednak coś więcej niż tylko możliwość wyrażania osobistych myśli. Dlatego jako młode pokolenie powinniśmy szczególnie dbać o jego kultywowanie, wyrażające się właśnie przez dbałość o poprawność językową naszych wypowiedzi i tekstów pisanych (także tych krótszych, takich jak e-mail czy sms). Dlatego dnia 21 lutego  2024  roku  obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. Przypada ono 21 lutego. W tym dniu wzięliśmy udział w konkursach i zagadkach polonistycznych.

    • Dni mody i stylu 2024
     • Dni mody i stylu 2024

      27.02.2024

      Hasłem przewodnim tegorocznych Dni mody i stylu była "Ekologia i moda". Uczniowie i nauczyciele zawodu przygotowali wystawę projektów i stylizacji z papieru oraz 2 konkursy. W szkole podziwialiśmy projekty i stylizacje naszych młodych projektantów podczas pokazu, który składał się z 4 części. Wszystkie projekty, wykonanie kolekcji i choreografia były dziełem uczniów. Klasa czwarta, w zawodzie technik przemysłu mody, zaprezentowała pokaz mody scenicznej. Klasa trzecia - technik stylista - zaprezentowała pokaz pt. "W świetle fleszy", podczas którego uczennice pokazały nowe życie sukni ślubnych. W trzeciej odsłonie pokazu, uczniowie drugiej klasy technik stylista - zaprezentowali modę uliczną i modę EKO, "co masz w szafie niepotrzebnego, nie wyrzucaj - przerób i bądź oryginalny. Uczniowie klasy pierwszej w zawodzie technik stylista udowodnili, że ich pasją jest nie tylko moda ale i samodzielne szycie.

      Częścią Dni Mody i Stylu był również lutowy Bal karnawałowy.

    • III Szkolny Konkurs Cukierniczy 2024
     • III Szkolny Konkurs Cukierniczy 2024

      19.02.2024

      Poznaliśmy zwycięzców III SZKOLNEGO KONKURSU CUKIERNICZEGO! W tegorocznych zmaganiach młodych cukierników pod hasłem: " Deser na co dzień i od święta - torty i ciastka" laury zdobyli:

      I miejsce - Katarzyna Korytkowska, Anna Seliwiak klasa 2cf

      II miejsce - Amelia Krawczyk, Oliwia Żółtowska klasa 1cf

      III miejsce - Jakub Pasierowski, Krawczyk Bartosz klasa 2cf

      Wyróżnienie

      Wiktoria Lewandowska, Karolina Wiśniewska klasa 2cf

      Paulina Gdak, Karolina Waga klasa 2cf

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności i umiejętności zawodowych! Sponsorami nagród byli Hipermarket AUCHAN, Dyrektor i Rada Rodziców ZSUiP