• Wystawa dla Niepodległej
     • Wystawa dla Niepodległej

      14.11.2022

      Uczniowie klas o profilu fryzjer, stylista oraz technik usług gastronomicznych przygotowali wystawę tematyczną związaną z obchodami 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. 

      Stół w barwach narodowych przygotowany przez branżę gastronomiczną z okazji Dnia Niepodległości.

      Projekty fryzur i stylizacji inspirowanych tematyką niepodległościową.

    • ZSUiP dla Niepodległej
     • ZSUiP dla Niepodległej

      11.11.2022

       

      104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to data szczególna w historii naszego narodu. Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego święta.  Rozpoczęliśmy od uroczystego apelu. Szkolne koło teatralne zaprezentowało montaż słowno – muzyczny pt. ,,Lekcja historii’’. Uczniowie  przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii Polski, zaprezentowali ,, Rotę’’ oraz zaśpiewali piosenki patriotyczne. Cała społeczność uroczyście odśpiewała cztery zwrotki hymnu polskiego. Została przygotowana  wystawa przez kucharzy, fryzjerów i stylistów mody. Stworzyliśmy także ,, żywy obraz’’- napis 1918 na boisku szkolnym.

      Wzieliśmy udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości - naszą szkołę godnie reprezentował poczet sztandarowy. 

      Wszystko dla biało – czerwonej!!!!!!!!!

    • ​​​​​​​ Akcja "Znicz" Szkolnego Koła Wolontariatu
     • ​​​​​​​ Akcja "Znicz" Szkolnego Koła Wolontariatu

      09.11.2022

      Pamięć tchnie ducha w zmarłych, ale i porusza serca żywych, świadcząc o naszym człowieczeństwie, o naszej wrażliwości, której nie brakuje wolontariuszom naszej szkoły.

      W Akcję "Znicz", trwającą przez miesiąc październik, włączyło się wielu uczniów naszej szkoły.

           28 października grupa wolontariuszy naszej szkoły udała się z opiekunem - Panią Renatą Łukiańską na płocką nekropolię przy ulicy Kobylińskiego by zapalić zebrane światełka pamięci. Młodzież zapalała znicze na zapomnianych grobach, nawet z początku XIX wieku.

             Uczniowie ze zdumieniem odkrywali spod sterty liści epitafia, inskrypcje upamiętniające wymowne
      i charakterystyczne dla polskich dziejów słowa "zginęli śmiercią bohaterską".

             Młodzież na "Płockich Powązkach" zatrzymywała się przy opustoszałych grobach nie zapominając
      o patronie swojej szkoły. Symboliczne światełko i wiązankę kwiatów wolontariusze  złożyli na grobie rodziców
      abpa A.J. Nowowiejskiego dając tym samym wyraz pamięci.

    • Douglas Beauty Street
     • Douglas Beauty Street

      09.11.2022

      Douglas Beauty Street to eventy, podczas którego można uzyskać porady z zakresu pielęgnacji skóry, makijażu, a także stylizacji włosów. W galerii Wisła w Płocku marka Douglas i jej partnerzy zbudowali przestrzeń piękna, gdzie na stoiskach poszczególnych marek eksperci przeprowadzali metamorfozy wyglądu klientek. Metamorfozę wieńczyła profesjonalna sesja zdjęciowa.

      Za stylizację fryzur odpowiadały uczennice oraz absolwentki klas fryzjerskich naszej szkoły wraz z panią Moniką Makowską. Event trwał przez trzy dni, od 27 do 29 października, nasze stoiska cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W sumie wykonałyśmy kilkadziesiąt fryzur i usłyszeliśmy mnóstwo słów uznania dla pracy naszych uczennic.

    • Podsumujmy Tydzień turystyki
     • Podsumujmy Tydzień turystyki

      09.11.2022

      W Tygodniu Turystyki stalismy się zapalonymi turystami. Akcenty turystyczne pojawiły się na wielu lekcjach. Uczniowie poznali aplikacje mobilne przydatne w trakcie zwiedzania oraz rozwiązywali zagadki i quizy turystyczne. Był to również dobry moment na przybliżenie sylwetki Patrona szkoły i miejsc z Nim związanych. Uczniowie klasy 4TRS przygotowali grę planszową o naszym mieście, a wycieczka do płockiej katedry, jak to zrobiła klasa II TF, była znakomitą formą poznania jednego z ważniejszych punktów na mapie Płocka. Dzięki grze szkolnej – "Poznaj nieznane” przenieśliśmy się również w różne, bardzo odległe zakątki świata. W sali 207 otwarte dla wszystkich było Szkolne Biuro Podróży „Włóczykij”,  aż 6 klas pojechało na wycieczkę do pięknego Torunia.
      Kucharze też podróżowali, ale po kuchniach świata, a stylistki i specjalistki od mody przygotowały stylizacje w barwach krajów europejskich.

    • Co nowego w cukiernictwie
     • Co nowego w cukiernictwie

      08.11.2022

      W dniu 4.11.2022r nasi nauczyciele zawodu  uczestniczyli w szkoleniu pt.  "Nowe trendy w cukiernictwie ", który przeprowadziła firma GastroArt Studio Kulinarne. Pan Łukasz Miszczyk - cukiernik przekazał man wiedzę z  obróbki czekolady, masy cukierniczej glaza ganache, produkcji petit gateau - monoporcje, gąbki z mikrofali, dekoracje z izomaltu, marcepana, karmelu. 

    • Zawody lekkoatletyczne
     • Zawody lekkoatletyczne

      28.10.2022

      Nie tylko wycieczkami człowiek żyje, w październiku startowaliśmy  2 razy w Licealiadzie, w zawodach lekkoatletycznych.

      No i mamy się czym pochwalić, nasi uczniowie startowali w kilku konkurencjach i pokazali się z najlepszej strony, zwłaszcza w pchnięciu kulą .

      Kasia z 4Trf zajęła dwukrotnie 4 miejsce, Paweł z 4TŻ oraz Igor z 4TRS, uplasowali się ex aequo na 7 pozycji, a Dawid z 4TŻ na 8.

    • Wycieczka do Torunia
     • Wycieczka do Torunia

      28.10.2022

      Jakby ktoś pytał, co u nas, to u nas wciąż się dzieje. Kolejne klasy wyjechały na wycieczkę. Tym razem celem podróży stał się piękny Toruń. Klas tych było całkiem sporo ,bo aż 6!

      Pierwszym punktem zwiedzania było Centrum Nowoczesności Wiedzy Młyn. Słów nie wystarczy ,by opisać coś my tam przeżyli i czego doświadczyli. Jednym słowem było suuuuuper.

      A potem ruszyliśmy zwiedzać Toruń w towarzystwie świetnej pani przewodnik! Każdy z nas wyrobił normę kroków z niezłą górką, a wyprawę zakończyliśmy w urokliwym ogrodzie botanicznym! No jasne ,że było mega mega mega !!!!!

    • W podróży po kuchni świata
     • W podróży po kuchni świata

      27.10.2022

      Co mogą robić kucharze podczas trwania w szkole tygodnia turystyki??  Oczywiście podróżować po krajach kuchni świata. Na zajęciach teoretycznych uczniowie klasy 2ks rozwiązywali krzyżówkę ( może spróbujecie swoich sił;) ), natomiast na zajęciach pracowni gastronomicznej sporządzili przepyszną włoską lasagne oraz francuską tartę szpinakową.

    • Szkolenie tutorów młodzieżowych
     • Szkolenie tutorów młodzieżowych

      24.10.2022

      W październiku rozpoczęła się kolejna edycja warsztatów szkoleniowych dla tutorów młodzieżowych. W szkoleniu bierze udział dwudziestu uczniów z klas drugich. Podczas kursu młodzież doskonali swoje umiejętności w zakresie kompetencji miękkich. Szkolenie obejmuje pięć modułów, jego celem jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w szkole, zmniejszenie skali zachowań ryzykownych, poprawienie relacji między wszystkimi podmiotami w szkole, budowanie wspólnoty uczącej się i wzajemnie się wspierającej, wspólnoty ludzi okazujących sobie bezwarunkowy szacunek.

        Obecnie w naszej szkole mamy 60 tutorów młodzieżowych z klas trzecich i czwartych. Niedługo dołączy do nich kolejna dwudziestka. Rolą tutorów młodzieżowych jest wspieranie młodszych kolegów i koleżanek z klas pierwszych w odnalezieniu się i zaadaptowaniu w nowym środowisku szkolnym.

      Szkolenie prowadzą: Edyta Kotkowska - Raczyńska, Monika Makowska, Marta Leśniewska - Garlicka

    • Dzień Otwarty Funduszy Europejskich
     • Dzień Otwarty Funduszy Europejskich

      17.10.2022

      Od wielu lat nasza szkoła bierze aktywny udział w projektach finansowanych ze środków unijnych. Podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich 7 października chcieliśmy pochwalić się aktualnym projektem, w którym bierzemy udział - Zawodowe B2B.​​​​​​​

      W pracowni gastronomicznej działo się... Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności sporządzania potraw kuchni świata, które zdobyli m.in. podczas udziału w zajęciach "Podróże kulinarne ze smakiem". Była Francja i zupa cebulowa, Włochy i risotto, Węgry i naleśniki a la Gundel, Grecja i keftedes z sosem miętowym oraz foodpairing czyli sztuka łączenie smaków w postaci puree z pietruszki i białej czekolady, sosu truskawkowo-czosnkowego oraz arbuza z wędzonym boczkiem ibserem grouyer. Warsztaty pokazowe prowadzili uczniowie klasy 2 i 3 technikum żywienia pod kierunkiem p.Justyny Rubinkowskiej. Jakie to było dobreeeee!!!​​​​​​​​​​​​​​

      W pracowni fryzjerskiej pod okiem nauczycieli zawodu p. Moniki Makowskiej i p. Grażyny Kobiereckiej młodzież klasy 4 TF wykonywała poznane podczas projektu Zawodowe B2B zabiegi trychologiczne przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Uczestnicy mieli okazję wykonać sobie badanie skóry głowy oraz sprawdzić stan włosów za pomocą mikrokamery trychologicznej. Powodzeniem cieszyły się masaże relaksacyjne i pobudzające oraz masaż iskrowy. Osoby mające problem z nadmiernym wypadaniem włosów mogły skorzystać z zabiegu mezterapi. Zadbaliśmy również o stan łodyg włosów, wykonywane były zabiegi regenerujące z użyciem sauny, pielęgnicy, termicznych nożyczek czy urządzenia Split - Ender.

      Uczniowie technikum organizacji turystyki wykorzystali w trakcie zajęć specjalistycznych prowadzonych w ramach Szkolnego Biura Podróży "Włóczykij" program komputerowy: Branżowe Symulacje Biznesowe - Biuro Podróży. Pod okiem p. Joanny Maliszewskiej tworzyli własną firmę branży turystycznej. Uczniowie przygotowali propozycje wycieczek i ciekawostek turystycznych do wykorzystania przez uczniów i nauczycieli.

      W pracowni reklamy uczniowie również chwalili się umiejętnościami zdobytymi podczas projektu. Wykonywali materiały reklamowe różnymi technikami (scrapbooking, embossing) z wykorzystaniem następujących urządzeń: maszyna do wycinania i wytłaczania, ploter tnący, bigownica, laminarka, drukarki itp. Z powodzeniem powstały kartki świąteczne i zaproszenia, opakowania na prezenty oraz papierowe gadżety reklamowe. Brawo!

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

      15.10.2022

      13 października odbyło się w szkole  uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej .

       Podczas części oficjalnej zostały wręczone nagrody dyrektora szkoły  dla wyróżnionych pracowników . W części artystycznej  szkolne koło teatralne zaprezentowało montaż słowno-muzyczny pt. ,,Fajne ZSUiP''. Nie zabrakło życzeń , podziękowań , a finał spotkania uświetnił koncert piosenek w wykonaniu uczennic.

    • Dużo śmiechu i dzikie zwierzęta Azji
     • Dużo śmiechu i dzikie zwierzęta Azji

      05.10.2022

      Grupa 52 uczniów ZSUiP spędziła fantastycznie wtorkowy dzień (4.10.22) w Łodzi. Z Teatru Powszechnego wyszliśmy z nieschodzącym z twarzy uśmiechem po obejrzeniu komedii pt. ”Szalone nożyczki”. W przedstawieniu uczestniczyła cała grupa, ma ono charakter interakcji między aktorami i publicznością, która pomaga śledczym wytypować sprawcę zbrodni. Podczas przerwy rozmawialiśmy z aktorami, robiliśmy sobie z nimi zdjęcia. 
      Popołudnie, przy pięknej pogodzie, spędziliśmy w łódzkim ZOO zwiedzając najnowszy budynek - Orientarium z fauną i florą Azji Południowo – Wschodniej.