• Profilaktyka chorób zakaźnych
     • Profilaktyka chorób zakaźnych

      29.09.2022

      Jak dbać o zdrowie własne i najbliższych oraz co robić by zapobiegać chorobom zakaźnym? – m.in. na te pytania będą szukać odpowiedzi uczniowie podczas „Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych”. Akcja, która ma na celu przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych rozpoczęła się 12 września.

      Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym oraz organizacjami pozarządowymi przygotowało przydatne materiały m.in. wykaz produktów biobójczych, zalecenia w zakresie systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, a także filmy edukacyjne dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych dla uczniów. Przygotowane materiały informacyjne rozpowszechniamy również wśród rodziców.

       

                       

       

    • 26.09. świętujemy Europejski Dzień Języków
     • 26.09. świętujemy Europejski Dzień Języków

      28.09.2022

      “Z językami, wszędzie jesteś w domu.” – Edward De Waal

      26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Młodzież włączyła się w przygotowania oprawy tego dnia malując flagi państw z całego świata, które ozdobiły nasze korytarze. 

      Lekcje języków obcych miały na celu rozbudzenie zainteresowania wśród uczniów nauką języków, zapoznawaniem z kulturą i historią krajów, których języki poznajemy. Stąd liczne gry, quizy, prace z piosenkami, ciekawostki językowe, prace uczniów w zespołach i szukanie odpowiedzi na pytanie : Dlaczego uczymy się języków? Tego dnia witaliśmy się w 20 językach europejskich.

      Uczniowie chętnie brali  udział w quizach sprawdzających ich znajomość językową i wiedzę o kulturze, prowadzonych na korytarzach przez rówieśników. 
      Okazało się, że ucząc się języków można również świetnie się bawić!

    • Marketing w tygodniu gastronomii
     • Marketing w tygodniu gastronomii

      25.09.2022

      Nieodłącznym elementem działalności gastronomicznej jest jego reklama, jako narzędzie marketingu.

      Uczniowie klasy IV TŻ prezentują próbki swoich umiejętności: stworzyli przy pomocy własnych aparatów telefonicznych reklamy TYGODNIA GASTROMOMII. Jesteśmy pod wrażeniem. :) 

      Z kolei uczniowie klasy 2 tżr na zajęciach z reklamy wykonali prace przedstawiające ich ulubione potrawy i sposób ich przygotowania. Uwieńczeniem było zespołowe przygotowanie wystawy prac.

    • Kuchnia francuska w tygodniu GASTRONOMII
     • Kuchnia francuska w tygodniu GASTRONOMII

      25.09.2022

      Kuchnia francuska to jedna z najbogatszych i niesamowicie charakterystycznych kuchni świata.

      Klasa 3 Tżs skorzystała z jej zasobów proponując w TYGODNIU GASTRONOMII koleżankom i kolegom:

      vol-au-vent czyli pasztecik wykonany z ciasta francuskiego oraz tosty z pastami: szpinakową, paprykową, pomidorową, twarożkową i jajeczną.

      Było wytrawnie i słodko…

       

    • Tydzień branży gastronomicznej
     • Tydzień branży gastronomicznej

      25.09.2022

      Tydzień branżowy w naszej szkole ruszył pełną parą. Jako pierwsi akcję promowania zawodów  rozpoczęli uczniowie klas żywieniowych. Od samego rana w pracowni gastronomicznej klasa 2ks upiekła ponad 200 sztuk diablotek z ciasta francuskiego, a następnie uczniowie ruszyli po klasach z poczęstunkiem. Zdradzimy Wam, że to nie koniec pyszności w tym tygodniu...

    • Narodowe Czytanie w ogrodzie Książnicy Płockiej
     • Narodowe Czytanie w ogrodzie Książnicy Płockiej

      04.09.2022

      W sobotę 3 września 2022 r. uczennice naszej szkoły z klas 3 tf oraz 3 trmt razem z nauczycielką języka polskiego panią Ewą Chacińską wzięły udział w ogólnopolskiej akcji narodowego czytania ,,Ballad i romansów ’’ Adama Mickiewicza pod honorowym patronatem pary prezydenckiej. XI–narodowe czytanie to znakomita okazja do zapoznania się z polską literaturą , a także możliwość wcielenia się w bohaterów literackich z innej epoki. Nie mogło nas tam zabraknąć.

    • Przedstawienie ,, Mój Norwid''
     • Przedstawienie ,, Mój Norwid''

      03.09.2022

      09.03.2022 szkolne koło teatralne zaprezentowało montaż słowno – muzyczny pt. ,,Mój Norwid’’. Uczniowie przedstawili wiersze poety, w których punktem wyjścia jest człowiek. Artysta rozpatruje ludzką kondycję, przede wszystkim w wymiarze filozoficznym i duchowym, tak ważnym zwłaszcza dzisiaj , kiedy w Europie trwa wojna. Społeczność szkolna także solidaryzuje się z mieszkańcami Ukrainy, przypominając słowa romantycznego poety, że ,, wszystko , co wielkie , jest wielkie przez serce’’.

    • Pożegnanie absolwentów szkoły branżowej
     • Pożegnanie absolwentów szkoły branżowej

      03.09.2022

      Trzy lata minęły jak chwila i przyszło się pożegnać. Uczniowie trzecich klasy Branżowej Szkoły I stopnia nr 4 zakończyli swoją naukę i pięknie zostali pożegnani na uroczystości w dniu 24 czerwca. Najlepszym wręczono dyplomy i nagrody książkowe, a dla wszystkich wesołe przedstawienie zaprezentowało koło teatralne. Szerokiej drogi nasi absolwenci. Progi  naszej szkoły są zawsze dla Was otwarte.

    • Program  "Pracownie językowe w płockich szkołach"
     • Program  "Pracownie językowe w płockich szkołach"

      25.08.2022

      Zakończyliśmy program  "Pracownie językowe w płockich szkołach", dzięki któremu wzbogaciliśmy pracownię językową o  86” monitor interaktywny z oprogramowaniem, laptop oraz zestaw nagłaśniający. To przedsięwzięcie współfinansowane było przez miasto Płock i Fundację ORLEN. W ramach projektu 20 szkół podstawowych i ponadpodstawowych zostało doposażone nowoczesnym sprzętem, który znacząco ułatwia naukę języków obcych. Naszym celem jest podniesienie atrakcyjności lekcji języka obcego, usprawnienie jej przebiegu i przede wszystkim zwiększenie możliwości interaktywnej pracy uczniów na lekcji. Zakupiony sprzęt pozwoli na atrakcyjną wizualizację materiału językowego. Pracownia może stać się „oknem na świat” dla młodzieży, może ona korzystać z edukacyjnych zasobów internetowych, chociażby wirtualnych spacerów po muzeach, galeriach i miejscach związanych z  historią oraz popkulturą  innych krajów.

    • Wycieczka do hotelu Chopin w Sochaczewie
     • Wycieczka do hotelu Chopin w Sochaczewie

      10.06.2022

      W dniach 6-9 czerwca 2022r. uczniowie klasy II i III kierunku technik organizacji turystki, w ramach projektu unijnego, wyjechali na wycieczkę zawodoznawczą, do  hotelu Chopin w Sochaczewie. Pierwszy dzień, został przeznaczony na zapoznanie się z walorami turystycznymi okolicy. Zaczęliśmy od podróży pociągiem retro z Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Sochaczewie, potem był spacer po Kampinoskim Parku Narodowym, a zakończyliśmy go piknikiem na polanie w Tułowicach

        Kolejny dzień pobytu uczestników projektu Zawodowe B2B w hotelu Chopin Business & Spa w Sochaczewie upłynął na zapoznaniu się ze specyfiką pracy obiektu. Wieczorne zajęcia odbywały  się w Klubie Fryderyk.

        Uczestnicy wyjazdu wykorzystując infrastrukturę hotelu Chopin, przygotowali i przeprowadzili konferencję na temat: Model współczesnego turysty.

      Popołudnie spędziliśmy w Parku w Żelazowej Woli, poznając miejsce urodzin Chopina i obserwując pracę przewodnika turystycznego.

        9 czerwca był ostatnim dniem pobytu w hotelu "Chopin" w Sochaczewie. Odbyło się podsumowanie wyjazdu oraz  zajęć specjalistycznych, prowadzonych w ciągu roku szkolnego, z wykorzystaniem programu komputerowego - Branżowe Symulacje Biznesowe. W trakcie spotkań uczniowie założyli i prowadzili własne biuro podróży. Uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w programie. Dziękujemy właścicielom i pracownikom hotelu "Chopin" https://www.facebook.com/HotelChopinSpaSochaczew za profesjonalizm i stworzenie ciepłej, rodzinnej atmosfery.

      Opiekunami uczniów były Edyta Kotkowska- Raczyńska i Joanna Maliszewska.

       

    • Pożegnaliśmy naszych absolwentów
     • Pożegnaliśmy naszych absolwentów

      02.06.2022

      Dzisiaj ukończyli szkołę. Dostali świadectwa i nagrody za piękną postawę uczniowską. Na pożegnanie powiedzieli do swoich nauczycieli: Dziękujemy za te lata wspólnie spędzone, za poświęcony czas, zaangażowanie i wytrwałość. Dziękujemy za dobre słowa, które dodawały nam skrzydeł i pozwalały uwierzyć we własne siły. Dziękujemy za codzienny przykład, jak być mądrym i dobrym człowiekiem.

      Serce rośnie....

    • Szkolenie fryzjerskie
     • Szkolenie fryzjerskie

      02.06.2022

      Jeśli się uczyć, to tylko od najlepszych

      W dniach 18 - 19 maja młodzież z klas fryzjerskich miała okazję zgłębiać tajniki fryzjerstwa na szkoleniu w ramach projektu zawodowe B2B prowadzonym przez wybitną Stylistkę fryzur, panią Martynę Bryk.

      Poniżej kilka prac naszych uczennic inspirowanych stylem boho i glamur.

    • Przedstawienie profilaktyczne ,,Sąd nad papierosem''
     • Przedstawienie profilaktyczne ,,Sąd nad papierosem''

      25.05.2022

      Uczniowie ze szkolnego koła teatralnego zaprezentowali w konwencji rozprawy sądowej "Sąd nad papierosem"

      Celem przedstawienia było zwrócenie uwagi na zdrowotne następstwa i zagrożenia płynące ze strony tego zgubnego nałogu jak również uświadomienie młodzieży, ile argumentów przemawia za niepaleniem. Młodzi aktorzy znakomicie wcielili się w przydzielone im role: sędziego, prokuratora, obrońcy, oskarżyciela, oskarżonego papierosa, lekarza, świadka i woźnego. Końcowym akcentem sygnalizującym ważność problemu, były plakaty o tematyce antynikotynowej zaprezentowane, licznie zgromadzonej publiczności, przez "uczestników procesu."

    • Wycieczka do ZOO w Płocku
     • Wycieczka do ZOO w Płocku

      19.05.2022

      Dzięki uprzejmości OHP Płock, w dniu 19 maja 2022 r , klasy 3 Cw/p wraz z wychowawcą  oraz  3 Fr/p, miały możliwość uczestniczyć w wycieczce do płockiego ZOO. Mieliśmy możliwość podglądania  różnorodnych  zwierząt  z całego świata. Największą atrakcją była nietypowa lekcja biologii , podczas której, młodzież mogła dotykać i brać na ręce : węża , żabę , ropuchy olbrzymie, żółwie lądowe i wodne, jaszczurki , patyczaka, straszyka i inne zwierzęta. Było to niesamowite przeżycie dla większości , niektórzy przełamywali w ten sposób swoje lęki.