• II Szkolny konkurs odzieżowy "MODA I STYL"
     • II Szkolny konkurs odzieżowy "MODA I STYL"

      07.02.2024

      2 lutego został rozstrzygnięty II Szkolny Konkurs odzieżowy "MODA I STYL" pod hasłem „EKOLOGIA I MODA”. Celem Konkursu było przygotowanie i zaprezentowanie stroju ekologicznego, przygotowanego z odpadów (m.in. opakowania plastikowe, foliowe, jednorazowe, kolorowa makulatura) z połączeniem z wyrobem wtórnym lub tkaniną czy dzianiną. Do finału zakwalifikowano 10 prac. Jury w składzie:

      Litosława Koper - Dyrektor MDK

      Marzena Raczyńska - Ślubne ATELIER w Płocku

      Magdalena Carter - salon sukien ślubnych Carter w Płocku

      Krystyna Piotrowska - nauczyciel zawodu

      Tomasz Cybulski – koordynator WOŚP

      postanowiło przyznać następujące nagrody:

      I miejsce - Maja Straszewska kl 3 tl – „3D”

      II miejsce - Natalia Wolińska kl. 1 tlt „Księżniczka folii”

      III miejsce – Karolina Chrustowska kl. 3 tl „Miss Covid”

      wyróżnienie - Weronika Kaczmarska kl. 4 trmt "Sukienka z gorsetem" oraz Julia Jasińska kl. 3 tl „Malarka”

      Nagrody ufundowali

      Dyrektor ZSUiP p. Henryk Cichecki

      Dyrektor - Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku p. Litosława Koper

      Ślubne ATELIER w Płocku - p. Marzena Raczyńska

      Organizatorem konkursu była Małgorzata Garlej

    • 79 rocznica spalenia 79 Polaków
     • 79 rocznica spalenia 79 Polaków

      19.01.2024

      19 stycznia przypada 79 rocznica spalenia 79 Polaków w oficynie przy ulicy Henryka Sienkiewicza 28 w Płocku. Wśród zamordowanych było 48 mieszkańców Płocka oraz 31 więźniów, którzy zostali przywiezieni z Mławy i Przasnysza. O mordzie Niemców na Polakach, którego dokonali na dwa dni przed wkroczeniem do Płocka Armii Czerwonej, wiedzą chyba wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Ale tych, którzy żyli w tamtych czasach i byli świadkami okrucieństwa, jest coraz mniej. Dobrze, że pamięć podtrzymują szkoły i samo miasto. W imieniu społeczności wszystkich uczniów oraz mieszkańców Płocka, kwiaty pod pomnikiem składali: Wiceprezydent Miasta Płocka Roman Siemiątkowski, Przewodniczący Miejskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Ireneusz Szychowski, Dyrektor Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku Henryk Cichecki.

       

    • Oglądaliśmy show ,,Mam talent''
     • Oglądaliśmy show ,,Mam talent''

      14.01.2024

      Zima nam nie straszna. W styczniu grupa 48 uczniów wybrała się do studia nagrań programu ,,Mam talent''. Mieliśmy okazję podziwiać występy: akrobatyczne, siłowe, taneczne, muzyczne, iluzjonistyczne, a także zobaczyć jak tworzy się show na własne oczy. Emocji nie brakowało. Odbyliśmy także spacer po Starym Mieście w Warszawie.

    • Szkolny konkurs ,,Malowane słowem’’
     • Szkolny konkurs ,,Malowane słowem’’

      04.01.2024

      Na początku nowego roku odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczniom biorącym udział w szkolnym konkursie plastyczno – literackim ,,Malowane słowem’’. Uczestnicy stworzyli przepiękne prace, interpretując wiersze Wisławy Szymborskiej. Wykazali się niesamowitą wyobraźnią oraz umiejętnościami. Podczas uroczystości wysłuchali montażu na temat noblistki w wykonaniu kolegów z klas: 4 trmt oraz 4 tf. Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom.

      Oto zwycięzcy:

      1 miejsce – Natalia Morawska , klasa 5 tsmt

      2 miejsce – Julia Woja, klasa 2 trl

      3 miejsce – Dżesika Amszaruk, klasa 2 tst

      Prace uczniów 

    • Wyjątkowe Jasełka 2023
     • Wyjątkowe Jasełka 2023

      20.12.2023

      Przed świętami Bożego Narodzenia przypomina się różne zwyczaje i tradycje. Do takich z pewnością można zaliczyć bożonarodzeniowe jasełka, które co roku mają miejsce w naszej szkole. O wyjątkowości tegorocznych jasełek decyduje fakt, iż przygotowywane były na wesoło. W role Świętej Rodziny, aniołów, królów, pasterzy, diabła, hetmana, Heroda wcielili się dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Żartobliwe teksty stworzyły atmosferę wspólnej zabawy. Mogliśmy usłyszeć również kolędy. Bogata sceneria, barwne stroje, rekwizyty, kolorowe i nastrojowe światełka wprowadziły widzów w klimat zbliżającego się Bożego Narodzenia.

      Zachęcamy do obejrzenia wersji skróconej: Jasełka w ZSUiP 2023

    • Dni reklamy 2023
     • Dni reklamy 2023

      19.12.2023

      W dniach od 11 do 13 grudnia 2023 roku odbyły się dni branżowe reklamy. Podczas przerw międzylekcyjnych uczniowie przeprowadzili quiz, który dotyczył branży reklamowej. Nagrodą za poprawną odpowiedź była słodka niespodzianka. Uczniowie chwalili się samodzielnie wykonanymi gadżetami świątecznymi. Było wesoło i kolorowo, w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia. Został również przeprowadzony konkurs na Bożonarodzeniową Kartkę Świąteczną 2023. Prace wszystkich uczestników były bardzo interesujące. Najliczniej w konkursie wzięła udział klasa 1tr. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pasji i zapraszamy za rok.

    • Tydzień Kultury Zdrowotnej
     • Tydzień Kultury Zdrowotnej

      09.12.2023

      Zakończyliśmy kolejny TYDZIEŃ KULTURY ZDROWOTNEJ. W tym roku, od 4 do 8 grudnia, pod hasłem "Porozmawiajmy o zdrowym żywieniu", propagowaliśmy zdrowe odżywianie. Uczniowie klasy 3 technikum żywienia i usług gastronomicznych przygotowali przekąski z warzyw i owoców, którymi częstowali społeczność naszej szkoły.

      Warzywa i owoce to podstawa piramidy żywieniowej, więc powinny znaleźć się w każdym naszym posiłku. Podnoszą odporność organizmu i obniżają ryzyko zachorowania na cukrzycę, choroby układu krążenia, nowotwory i inne schorzenia. Zachęcamy do ich jedzenia.

    • Warsztaty „Mój zawód – moja pasja”
     • Warsztaty „Mój zawód – moja pasja”

      05.12.2023

      Warsztaty „Mój zawód – moja pasja” w tym roku obchodzą swój jubileusz. To już 10 lat, jak ZSUiP wita w swoich progach uczniów, którzy decydują o wyborze dalszej edukacji. Warsztaty od początku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji uczestniczyli uczniowie następujących szkół podstawowych z Płocka: nr 5, nr 6, nr 13, nr 16, nr 7 oraz szkół w Bożewie, Mochowie i Słubicach. Łącznie z oferty warsztatów skorzystało ok.150 uczniów.

      ​​​​​​​Zajęcia warsztatowe prowadzili nasi uczniowie począwszy od klas pierwszych, kończąc na klasach piątych. Przewodnikami grup byli tutorzy młodzieżowi. Nauczanie, dzielenie się wiedzą, doświadczeniem oraz budowanie prawidłowych relacji wśród młodzieży, to bardzo istotny cel naszych warsztatów. Warsztaty dla szkół podstawowych corocznie organizuje kierownik szkolenia praktycznego Beata Szwęch. ​​​​​​​​​​​​​​​​​

      W tym roku zaproponowaliśmy nastepujące tematy warsztatów:

      Stylizacja sylwetki 

      Wzornictwo i projektowanie mody

      Gadżety reklamowe

      Kalorie w diecie

      Julianki - wypiekanie rogalików 

      Język obcy w turystyce

      Organizowanie transportu i spedycji

      Stylizację fryzur koktajlowych

      Zdrowy włos – trychologia

      Sporządzanie potraw - kuchnia włoska

      Sporządzanie potraw - kuchnia francuska

      Doradztwo zawodowe

      Kampania reklamowa

      Planowanie imprez turystycznych

       

      ​​​​​​​

    • Spotkanie z prezydentem Płocka
     • Spotkanie z prezydentem Płocka

      03.12.2023

      Każdego roku uczniowie starszych klas ZSUiP spotykają się w auli ratusza z prezydentem Płocka Panem Andrzejem Nowakowskim. Prezydent z uczniami rozmawia o sprawach Płocka, o kierunkach rozwoju i budżecie miasta oraz o zakresie władzy prezydenta i radnych miasta. W tegorocznym spotkaniu uczestniczyły klasy: 5 tstm, 4 tżs, 4 tf i 3 ks.

    • ,,Fryzura nie z włosów – Magia żywiołów”
     • ,,Fryzura nie z włosów – Magia żywiołów”

      01.12.2023

      ,,Fryzura nie z włosów – Magia żywiołów” – II edycja szkolnego konkursu fryzjerskiego już rozstrzygnięta. Młodzież klas fryzjerskich zaprezentowała nam swoje twórcze zdolności. Zaprojektowali i wykonali stylizacje na główkach fryzjerskich przy wykorzystaniu różnorodnych materiałów i technik pracy.

      W konkursie wzięło udział 19 uczestników. Wykonano w sumie 12 prac, zgodnie z regulaminem do konkursu można było przystąpić indywidualnie lub w zespole dwuosobowym. Konkurs pozwolił młodzieży rozwinąć wyobraźnię i kreatywność oraz zainspirował do poszukiwania nowatorskich pomysłów. Wszystkie prace wykonane były z ogromną starannością i zaangażowaniem.

      Zgodnie z regulaminem zwycięzcy konkursu wyłonieni zostali w drodze szkolnego plebiscytu. Zagłosować mógł każdy z uczniów, pracowników ZSUiP oraz rodziców. Łącznie oddano 465 głosów. Kryteria, którymi kierowano się przy ocenie prac to przede wszystkim: ogólny wyraz artystyczny kompleksowej stylizacji, kreatywność i pomysłowość fryzjera, zastosowane techniki, spójność elementów kompozycji fryzury oraz estetyka wykonania.

      Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez markę KEMON, perfumerię Douglas – filia Płock, oraz Szkolną Radę Rodziców, każdy z uczestników otrzymał dyplom, drobny upominek i pamiątkową książkę.

      W głosowaniu zwyciężyła fryzura numer 4 autorstwa Wiktorii Górnickiej i Weroniki Tomaszewskiej. Bardzo dużą ilość głosów otrzymały również: fryzura numer 6 Karoliny Siwanowicz i Natalii Owczarskiej oraz fryzura numer 9 duetu Mateusz Dudkiewicz i Bartosz Mataliński.

       

    • Tydzień fryzjerski 2023
     • Tydzień fryzjerski 2023

      01.12.2023

      Za nami szkolny tydzień fryzjerstwa - czas na podsumowanie – działo się jeszcze więcej niż rok temu!!!

      Od poniedziałku do piątku (20-24 listopada) naszą szkołą zawładnęło fryzjerstwo. Akcenty fryzjerskie pojawiły się praktycznie wszędzie. Nasi fryzjerzy zarażali innych swoją pasją zawodową. Na korytarzach naszej szkoły odbywał się quiz fryzjerski, a w nim ciekawostki, nowinki i trendy fryzjerskie. We wtorek prowadziliśmy zajęcia dla wszystkich klas pierwszych ,,Poznaj nasz zawód”. W środę odbyło się inspirujące spotkanie z absolwentką naszej szkoły Panią Karoliną Amrozy - Twarowską, połączone z pokazem i krótkim szkoleniem zawodowym. W czwartek nasze pracownie fryzjerskie przeniosły się na korytarze budynku głównego, gdzie młodzież klas fryzjerskich wykonywała szybkie stylizacje fryzur. Największym powodzeniem cieszyły się kolorowe warkoczyki. W piątek rozstrzygnęliśmy szkolny konkurs fryzjerski FRYZURA NIE Z WŁOSÓW.

    • Byliśmy w show "Mam Talent"
     • Byliśmy w show "Mam Talent"

      28.11.2023

      Zobaczyliśmy na własne oczy, jak rodzą się gwiazdy! Grupa 46 uczniów ZSUiP doświadczyła niesamowitych emocji na żywo podczas nagrań części castingowej programu "Mam Talent!" Nasi uczniowie zasiedli wśród publiczności, a za stołem jurorskim 15. edycji show znane gwiazdy Agnieszka Chylińska, Marcin Prokop oraz Julia Wieniawa. Odcinki z naszym udziałem będzie można zobaczyć już wiosną.

      Przed nagraniami grupa wybrała się na zimowy spacer po warszawskim Starym Mieście w świątecznej scenerii.

    • Nasi uczniowie na Fast Textile
     • Nasi uczniowie na Fast Textile

      28.11.2023

      23 listopada klasy o kierunkach technik przemysłu mody i technik stylista wraz z opiekunami uczestniczyły w Międzynarodowych Targach Tekstylnych Fast Textile, odbywających się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, w największym Centrum Targowo – Kongresowym w Europie Środkowej. Wydarzenie to skupia się na prezentowaniu najnowszych trendów i innowacji w dziedzinie przemysłu tekstylnego, a także umożliwia nawiązanie kontaktów biznesowych między wystawcami a odwiedzającymi.

      Podczas targów Fast Textile prezentowane były m.in. tkaniny, dzianiny, odzież, akcesoria i maszyny do produkcji tekstyliów. Wśród wystawców znalazły się zarówno polskie jak i zagraniczne firmy.

      Uczniowie mieli okazję poznać najnowsze trendy branżowe, poznać nowości rynku oraz zdobyć cenną wiedzę rozmawiając z wystawcami. Niektórzy z nich sprawdzili swoją znajomość języka angielskiego podczas konwersacji z zagranicznymi wystawcami.

      Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu.

    • Dzień Tolerancji
     • Dzień Tolerancji

      20.11.2023

      Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku, mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. 16 listopada 2023 roku obchodziliśmy Dzień Tolerancji w naszej szkole. Młodzież przygotowała plakaty,hasła dotyczące równości, empatii i tolerancji.

    • Jesteśmy Liderem Zmian!
     • Jesteśmy Liderem Zmian!

      16.11.2023

      W dniach 14 i 15 listopada 2023r. uczestniczyliśmy w 13. Forum Rozwoju Mazowsza w Warszawie. Podczas tego wydarzenia ogłoszono wyniki konkursu "Lider Zmian Funduszy Europejskich 2023". Z radością i satysfakcją informujemy, że nasz projekt Zawodowe B2B został wyróżniony I. miejscem w kategorii Fundusze Europejskie dla Młodych. To jest ogromny sukces całej społeczności szkolnej: pracowników szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas podczas projektu oraz tym, którzy oddali głos w konkursie. W sposób szczególny dziękujemy za owocną współpracę Prezydentowi Miasta Płocka Panu Andrzejowi Nowakowskiemu i Pracownikom Wydziału Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Płocka: Pani Dyrektor Izabeli Kamińskiej oraz Paniom Annie Grumanowskiej i Małgorzacie Maryniak. Koordynatorem merytorycznym projektu była Pani Beata Szwęch.

      Organizatorem Forum i konkursu była Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Więcej o wydarzeniu można przeczytać:

      Tygodnik Płocki: https://tp.com.pl/artykul/nagrody-dla-plocka-za/1498241

      Forum Rozwoju Mazowsza: https://forumrozwojumazowsza.pl/11-forum-rozwoju-mazowsza/aktualnosci/

       

    • Akcja "Znicz" szkolnego koła wolontariatu
     • Akcja "Znicz" szkolnego koła wolontariatu

      13.11.2023

      Pamięć tchnie ducha w zmarłych, ale i porusza serca żywych, świadcząc o naszym człowieczeństwie, o naszej wrażliwości, której nie brakuje wolontariuszom naszej szkoły.

      W coroczną akcję "Znicz" szkolnego koła wolontariatu, trwającą przez miesiąc październik, włączyło się wielu uczniów naszej szkoły.

      Na zakończenie akcji dnia 31 października grupa wolontariuszy naszej szkoły udała się z opiekunem - panią Renatą Łukiańską na płocką nekropolię przy ulicy Kobylińskiego by zapalić zebrane światełka pamięci. Młodzież zapalała znicze na zapomnianych grobach, nawet z początku XIX wieku.

      Uczniowie ze zdumieniem odkrywali spod sterty liści epitafia, inskrypcje upamiętniające wymowne i charakterystyczne dla polskich dziejów słowa "zginęli śmiercią bohaterską".

      Młodzież zatrzymywała się przy opustoszałych grobach, symboliczne światełko i wiązankę kwiatów wolontariusze  złożyli na grobie rodziców abpa A.J. Nowowiejskiego dając tym samym wyraz pamięci o Patronie naszej szkoły abpie A. J. Nowowiejskim.