• EuroGastro 2024
     • EuroGastro 2024

      18.03.2024

      Młodzież klas gastronomicznych wzięła udział 14.03.24 r. w 27 Międzynarodowych Targach Gastronomicznych EuroGastro 2024. To doskonała okazja, by poznać najnowocześniejszy sprzęt gastronomiczny i zastawę stołową, szansa na degustację wyjatkowych smaków soków, lodów, kaw, past wegańskich, ryb czy jednego z najdroższych kawiorów świata.

    • Mural Julki i Kingi
     • Mural Julki i Kingi

      17.03.2024

      Na jednej ze ścian w ZSUiP pojawił się MURAL autorstwa Julki i Kingi - uczennic klasy drugiej z branży reklamy. Projekt wykonała Julia, a w jego malowanie podczas ferii na wielkogabarytowej ścianie korytarza szkolnego zaangażowały się obie dziewczyny przy wsparciu pracowników obsługi.

      Mural nawiązuje do szkolnego motta ZSUiP: „MÓJ ZAWÓD – MOJA PASJA”. Dzięki niemu młodzież odpoczywa podczas przerw w przyjemnej i twórczej atmosferze.

      Dziewczętom gratulujemy pasji i dziękujemy za pozostawienie po sobie barwnego śladu, który wpisze się w historię naszej szkoły. 

    • Na wystawie w Książnicy
     • Na wystawie w Książnicy

      17.03.2024

      W dniu 15 marca 2024 r. uczniowie klasy 1 Tr pod opieką p. Małgorzaty Czerwińskiej odwiedzili Książnicę Płocką, gdzie obejrzeli wystawę „Wszyscyśmy z tych ksiąg dwunastu. 190. rocznica wydania „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza”. Przy okazji mogli zobaczyć oraz  przymierzyć stroje z epoki, obejrzeć meble i przedmioty z XIX wieku. Następnie odwiedzili czytelnię i wypożyczalnię Książnicy. 

    • Gościliśmy uczniów z SP 5
     • Gościliśmy uczniów z SP 5

      08.03.2024

      7.03. odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 5 wraz z Panią Moniką Boćkowską. Nasi uczniowie z klas w zawodzie technik stylista: Natalia, Wiktoria, Ewa z 1tlt; Dominika i Julka z klasy 2trl oraz Oliwia, Julia i Maja z 3tl, odkryli przed młodszymi koleżankami tajniki zawodu. Zaprezentowali działanie maszyn i urządzeń szwalniczych i pracownią projektowania. Nasi młodzi goście zaprojektowali i wykonali tekstylne torby z ozdobami: kwiatkami, koralikami, rysunkami.

      Pozdrawiamy naszych gości i zapraszamy do ZSUiP!

    • Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom
     • Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom

      06.03.2024

      Są zdolni, mają pasję i osiągają znakomite wyniki w nauce i sporcie. Wyróżniający się uczniowie naszej szkoły odebrali dyplomy potwierdzające przyznanie im stypendiów za bardzo dobre wyniki w nauce w I semestrze roku szkolnego 2023/2024. Podczas uroczystości wyróżnione zostały także uczennice z klasy 2 trl, które wykonały graffiti na terenie szkoły , a także uczeń z z tej samej klasy , który wykazał się niezwykłą postawą , uczciwością i życzliwością. Uroczystość poprowadziły starsze koleżanki z klasy 4trmt, a uczennica z klasy 2 tż zaprezentowała krótki repertuar muzyczny. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • "1 z 12" - świetna zabawa w quizie wiedzy
     • "1 z 12" - świetna zabawa w quizie wiedzy

      05.03.2024

      W miniony piątek w naszej szkole odbył się po raz drugi konkurs ,,1 z 12”. Wiedzą z przedmiotów przyrodniczych dzielili się uczniowie klas pierwszych technikum. Na podium stanęli:

      Aleksandra Lutowska z klasy 1tf

      Roksana Osińska z klasy 1tlt

      Dawid Strzelczak z klasy 1tżs

      Zaprosiliśmy do zabawy również publiczność, która losowała pytania ukryte w balonach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za mile spędzony czas.

    • Liga Debat Fundacji Orlen
     • Liga Debat Fundacji Orlen

      05.03.2024

      26 lutego wzięliśmy udział w rundzie sparingowej dla uczniów klas młodszych Ligii Debat Fundacji Orlen. Liga Debat Fundacji ORLEN to projekt edukacyjny wykorzystujący format debaty oksfordzkiej. Adresowany jest do uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych powiatu płockiego oraz powiatu sierpeckiego i gostynińskiego. Od tego roku szkolnego również nasza szkoła stanęła w szranki do rywalizacji. Do tej pory odbyła się jedna runda sparingowa dla uczniów klas starszych i jedna runda rywalizacyjna dla 8 uczestniczących szkół. Choć sam format debaty oxfordzkiej jest dla nas nowością( dla osób niezorientowanych wyjaśniamy, że debata oksfordzka jest rodzajem dyskusji, w której dwie drużyny toczą uporządkowany spór wokół prawdziwości postawionej w debacie tezy, wobec której zajmują ustalone wcześniej w wyniku losowania stanowisko), to głównym celem, dla którego podjęliśmy się tego zadania, jest przeświadczenie, że nasi uczniowie dzięki aktywnemu uczestnictwu w projekcie rozwiną sztukę konwersacji i logicznego argumentowania, wykształcą w sobie nawyk uważnego słuchania, wyćwiczą samodyscyplinę, a przede wszystkim nauczą się pracy zespołowej, bo bez wspólnego przygotowania się wszystkich czterech mówców jednej strony i rozdzielenia ról, układ wypowiedzi nie będzie uporządkowany i logiczny, a bez tego nie ma mowy o wygraniu jakiejkolwiek rundy.

    • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
     • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      01.03.2024

      1 marca 2024r. w parafii świętego Józefa w Płocku odbyła się uroczysta msza święta w intencji żołnierzy niezłomnych celebrowana przez biskupa Piotra Liberę. Po mszy delegacje szkół w asyście pocztów sztandarowych składały wieńce i znicze pod pomnikiem Rotmistrza Pileckiego. Delegacja naszej szkoły - uczniowie klasy 4 tżs i poczet sztandarowy ZSUiP wzięli udział w tych uroczystościach. Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem.

      Tego dnia odbył się X Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Bieg rozpoczynał się w Parafii św. Józefa ul. Górna, a kończył przy budynku dawnego aresztu gestapo, NKWD, UB przy ul 1 Maja.

      Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć żołnierzy niezłomnych uroczystym apelem na terenie płockiej "Stanisławówki". W asyście pocztu sztandarowego ZSUiP uczniowie złożyli wieniec pod tablicami żołnierzy i zapalili znicze.

      Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie klasy 1Tr odwiedzili okoliczne miejsca pamięci i zapalili znicze.

      Chwała bohaterom.

    • Dzień Języka Ojczystego
     • Dzień Języka Ojczystego

      25.02.2024

      Otaczający świat jest taki, jakim potrafimy go opisać. Niewątpliwie najczęściej używamy do tego języka ojczystego. Język ojczysty to jednak coś więcej niż tylko możliwość wyrażania osobistych myśli. Dlatego jako młode pokolenie powinniśmy szczególnie dbać o jego kultywowanie, wyrażające się właśnie przez dbałość o poprawność językową naszych wypowiedzi i tekstów pisanych (także tych krótszych, takich jak e-mail czy sms). Dlatego dnia 21 lutego  2024  roku  obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. Przypada ono 21 lutego. W tym dniu wzięliśmy udział w konkursach i zagadkach polonistycznych.

    • Dni mody i stylu 2024
     • Dni mody i stylu 2024

      27.02.2024

      Hasłem przewodnim tegorocznych Dni mody i stylu była "Ekologia i moda". Uczniowie i nauczyciele zawodu przygotowali wystawę projektów i stylizacji z papieru oraz 2 konkursy. W szkole podziwialiśmy projekty i stylizacje naszych młodych projektantów podczas pokazu, który składał się z 4 części. Wszystkie projekty, wykonanie kolekcji i choreografia były dziełem uczniów. Klasa czwarta, w zawodzie technik przemysłu mody, zaprezentowała pokaz mody scenicznej. Klasa trzecia - technik stylista - zaprezentowała pokaz pt. "W świetle fleszy", podczas którego uczennice pokazały nowe życie sukni ślubnych. W trzeciej odsłonie pokazu, uczniowie drugiej klasy technik stylista - zaprezentowali modę uliczną i modę EKO, "co masz w szafie niepotrzebnego, nie wyrzucaj - przerób i bądź oryginalny. Uczniowie klasy pierwszej w zawodzie technik stylista udowodnili, że ich pasją jest nie tylko moda ale i samodzielne szycie.

      Częścią Dni Mody i Stylu był również lutowy Bal karnawałowy.

    • III Szkolny Konkurs Cukierniczy 2024
     • III Szkolny Konkurs Cukierniczy 2024

      19.02.2024

      Poznaliśmy zwycięzców III SZKOLNEGO KONKURSU CUKIERNICZEGO! W tegorocznych zmaganiach młodych cukierników pod hasłem: " Deser na co dzień i od święta - torty i ciastka" laury zdobyli:

      I miejsce - Katarzyna Korytkowska, Anna Seliwiak klasa 2cf

      II miejsce - Amelia Krawczyk, Oliwia Żółtowska klasa 1cf

      III miejsce - Jakub Pasierowski, Krawczyk Bartosz klasa 2cf

      Wyróżnienie

      Wiktoria Lewandowska, Karolina Wiśniewska klasa 2cf

      Paulina Gdak, Karolina Waga klasa 2cf

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności i umiejętności zawodowych! Sponsorami nagród byli Hipermarket AUCHAN, Dyrektor i Rada Rodziców ZSUiP

    • Lekcja historii w Muzeum Mazowieckim
     • Lekcja historii w Muzeum Mazowieckim

      17.02.2024

      Płock i jego historia w ciągu X wieków. Klasa 2 tst wybrała się do Muzeum Mazowieckiego, aby zobaczyć kulturę słowiańską, aranżację staropolskiej karczmy, oryginalne piece barokowe, wspaniałe numizmaty oraz pamiątki z powstań narodowych, a także popiersie Zygmunta Padlewskiego. Po raz kolejny odkryliśmy, jak piękny jest Płock, a na wystawie tradycja łączy się z technologią, zaś eksponaty doskonale sąsiadują z multimediami.

    • „Mój T-shirt”
     • „Mój T-shirt”

      16.02.2024

      Początek lutego to dni mody i stylu w ZSUiP. Jednym z wielu elementów był konkurs „Mój T-shirt”. Uczennice uczące się w zawodzie technik stylista, przerobiły proste jednolite koszulki, w atrakcyjne, niepowtarzalne i unikalne t-shirty. Pojawiły się takie techniki jak malowanie, rysowanie, odbarwianie, wyszywanie itp. Prace stanowią efektowną wystawę w budynku głównym szkoły. Podczas pokazu mody zostały ogłoszone wyniki. Wyróżnienie otrzymała Anna Kamińska z kl. I nr.5, miejsce III zdobyła Martyna Nowicka z nr.8, miejsce II zajęła Oliwia Anglard z nr. 7, miejsce I zdobył t-shirt z nr 9 wykonany przez Maję Konopińską. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim zwycięzcą konkursu.

      Wyróżnienie oraz miejsca od III do I zostały nagrodzone nagrodami pieniężnymi, którego sponsorem była Firma Oliver Fotowoltaika.

      Serdecznie dziękujemy Sponsorowi, za wsparcie i uatrakcyjnienie naszych działań.  Konkurs zorganizowała Beata Szwęch.

    • Goście z Francji
     • Goście z Francji

      13.02.2024

      Po zajęciach w naszych pracowniach goście wybrali się na wycieczkę po Płocku. Zobaczyli m.in. : katedrę, Małachowiankę, kościół farny, Stare Miasto, liczne pomniki oraz miejsca pamięci narodowej, także ZOO. Odwiedzili również stolicę. Na koniec pobytu francuscy przyjaciele odbyli praktyki w salonach fryzjerskich. Projekt Erasmus + był dla obu stron niezwykłym doświadczeniem. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.

    • Projekt Erasmus+
     • Projekt Erasmus+

      13.02.2024

      Przez dwa tygodnie byliśmy gospodarzami dla gości z Francji, którzy przybyli z partnerskiego miasta Auxerre. Młodzież wraz z opiekunami przyjechała do nas w ramach współpracy, aby poznać fryzjerskie trendy i doskonalić swój warsztat pracy. Grupa z Francji wraz z dyrektorem szkoły odbyła wizytę w Urzędzie Miasta Płocka u Prezydenta Pana Andrzeja Nowakowskiego. Następnie podczas zajęć w szkole goście, ale także opiekunowie nie tylko odkrywali świat fryzjerstwa w naszej szkole, ale także własnoręcznie uszyli torby i wykonywali gadżety reklamowe. Poza tym wymieniali doświadczenia pedagogiczne, rozmawiając o relacjach międzyludzkich i psychologii humanistycznej C. Rogersa.

    • „ZIEMNIAK PO KRÓLEWSKU” Szkolny Konkurs Kulinarny o tytuł MasterChef ZSUiP 2024 cz.I
     • „ZIEMNIAK PO KRÓLEWSKU” Szkolny Konkurs Kulinarny o tytuł MasterChef ZSUiP 2024 cz.I

      12.02.2024

      7 lutego 2024 roku odbył się w naszej szkole finał Szkolnego Konkursu Kulinarnego MasterChef ZSUiP 2024 pod hasłem „ZIEMNIAK PO KRÓLEWSKU”.

      W I etapie konkursu wzięło udział ponad 30 uczniów.

      Finaliści oceniani byli przez komisję konkursową w składzie:

      Przewodniczący Jury pan Tomasz Wereszczyński  Kierownik Zespołu Usług Gastronomicznych Orlen Administracja Sp. Z o.o. w Płocku

      Pan Jakub Łącki  HORTEX – POLSKI OGRÓD Sp. z o. o.

      Pan Tomasz Mrówczyński  SZEF KUCHNI – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku

      Pan Arkadiusz Janiszewski  SZEF KUCHNI RESTAURACJA  DĘBOWA W PŁOCKU

      Pan Kamil Gumiński  SZEF KUCHNI RESTAURACJA  TUTTI SANTI W PŁOCKU

      Pan Tomasz Cybulski  Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku