• Informacje dla Rodziców klas pierwszych

   • Szanowni Państwo,

    dziękuję bardzo za zaufanie, którym obdarzyliście nas Państwo, powierzając nam wykształcenie, wychowanie, przyszłość Waszego Dziecka. Robimy wszystko, żeby nie zawieść tego zaufania; praca pedagogiczna w naszej szkole uwzględnia potrzeby i dobro każdego dziecka; przekazujemy wiedzę i umiejętności zawodowe, zapewniamy bezpieczeństwo i opiekę, potrafimy odkrywać i rozwijać talenty.

    Jesteśmy przygotowani, żeby odpowiadać mądrze i umiejętnie na potrzeby Państwa Dziecka; nie zapominamy również o zwyczajnym, ludzkim reagowaniu na trudności i problemy wieku dorastania; nie osądzamy, ale chcemy zrozumieć, żeby rozwiązać to, co poplątane i trudne.

    Wiemy i umiemy bardzo dużo, ale wciąż chcemy się uczyć; chcemy się uczyć od Państwa; chcemy znać Państwa potrzeby, by móc na nie odpowiadać.

    Bardzo proszę Państwa o dzielenie się z nami bezcenną wiedzą pierwszych nauczycieli i wychowawców, jakim są Rodzice.

    Ośmielam się również prosić Państwa o dobrowolne wpłaty na konto Rady Rodziców w wysokości 10zł miesięcznie. Środki te przeznaczamy na dofinansowanie wycieczek, imprez i konkursów szkolnych i pozaszkolnych, studniówki maturzystów oraz warsztatów dla rodziców, ponieważ z budżetu szkoły nie wolno finansować takich wydatków. Raz jeszcze zapraszam Państwa do współpracy i proszę o szczerość i odwagę w komunikowaniu potrzeb.

                                                                                                                                     Z wyrazami należnego szacunku,

     

                                                                                                                                   dyrektor szkoły Henryk Cichecki

     

    numer konta Rady Rodziców ZSUiP: 72 1240 5657 1111 0000 5079 8191

     

    • kalendarz rok szkolny 2023/24

    • I semestr   04.09.2023 – 12.01.2024

     II semestr  13.01.2024 – 21.06.2024

     Zimowa przerwa świąteczna   23.12.2023 – 01.01.2024

     Ferie zimowe  15.01. - 28.01.2024

     Wiosenna przerwa świąteczna   28.03. – 02.04.2024

     Zakończenie roku szkolnego   21.06.2024

     Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych: 

     18 października 2023

     2 i 3 listopada 2023

     22 grudnia 2023

     29 i 30 kwietnia 2024

     2 i 31 maja 2024

     11 czerwca 2024

   • klasy, biblioteka, specjaliści, dziennik

   • W roku szkolnym 2023/2024 otworzyliśmy 7 klas pierwszych:

    1 tż    technik żywienia i usług gastronomicznych        wych. Justyna Rubinkowska

    1 tżs   technik żywienia i usług gastronomicznych, technik spedytor        wych.  Magdalena Misiak

    1 tr     technik organizacji reklamy         wych. Sebastian Pietrusiński

    1 tlt    technik stylista, technik organizacji turystyki         wych. Agnieszka Krukowska

    1 tf     technik usług fryzjerskich         wych. Monika Makowska

    1 cf    cukiernik, fryzjer        wych. Krzysztof Dobaczewski

    1 k     kucharz         wych. Elżbieta Bieniek

    Zachęcamy Państwa do skorzystania z zasobów biblioteki szkolnej, która wypożycza: książki obyczajowe, sensacyjne, kryminały, nowości czytelnicze oraz poradniki na temat wychowania i dojrzewania młodzieży, np: „Jak wychowywać i jak umiejętnie rozmawiać z własnym dzieckiem”Biblioteka szkolna jest do Państwa dyspozycji.

     O bezpieczeństwo i zdrowie Państwa dzieci dbają wszyscy pracownicy szkoły, w tym między innymi:

    ·    psycholog, Pani Anna Wawak tel. (24) 365 86 92, pokój nr 6

    ·    pedagog, Pani Beata Popiołek tel. (24) 365 86 87, pok. nr 103

    ·    pielęgniarka, Pani Elżbieta Ners, pokój nr 3

     

    W zakładce STREFA UCZNIA I RODZICA znajdziecie Państwo między innymi statut ZSUiP (zachęcamy do zapoznania się) i najważniejsze informacje o szkole. Na stronie szkoły jest również link do dziennika elektronicznego szkoły https://zsuipplock.mobidziennik.pl

   • nasze atuty:

   • ·       Wiemy jak wspierać Rodziców. Nasza szkoła jako jedyna szkoła zawodowa w Płocku wykorzystuje nowatorską metodę tutoringu wychowawczo – rozwojowego, rówieśniczego i dydaktycznego w pracy pedagogicznej. Tutoring to indywidualna praca z uczniem, która polega na częstych i regularnych spotkaniach jednego nauczyciela z jednym uczniem. Nauczyciel i uczeń obdarzają się wzajemnym szacunkiem i zaufaniem; uczeń realizuje własny plan rozwoju; w trakcie jego realizacji otrzymuje wsparcie i pomoc od nauczyciela tutora; na każdym etapie współpracy strony obowiązuje całkowita poufność. Tą metodą pracuje w naszej szkole 34 nauczycieli – tutorów i około 100 uczniów – tutorów, którzy pomagają uczniom klas pierwszych stawiać pierwsze kroki w nowej szkole.

    ·        Troszczymy się o każdego ucznia; życzliwie i dyskretnie wspieramy uczniów, wielu z nich korzysta z pomocy materialnej oraz różnych form wsparcia pedagogiczno – psychologicznego.

    ·       Zależy nam na współpracy z Państwem, bo mamy świadomość, że jesteście Państwo pierwszymi i najważniejszymi nauczycielami i wychowawcami swoich dzieci.

    ·       Potrafimy umiejętnie przekazać wiedzę i przygotować do zawodu. W rankingu szkół średnich wyróżniamy się w kraju.

    ·       Rozwijamy talenty. Nasi uczniowie są finalistami międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów. W latach 2017-2019 zrealizowaliśmy projekt finansowany ze środków unijnych „W przyszłość bez obaw II”, a w latach 2020-2023 projekt „Zawodowe B2B w ZSUiP”. Planujemy już kolejny projekt, a w nim dodatkowe zajęcia rozwijające dla uczniów, wyjazdy zawodoznawcze oraz płatne staże zawodowe u pracodawców.

    ·       Realizujemy innowację pedagogiczną „Tutoring adaptacyjny” o charakterze wychowawczo – rozwojowym, dydaktycznym i rówieśniczym. Uczestniczyliśmy w ogólnopolskim projekcie MEN „Wychować człowieka mądrego”. Celem tych projektów jest stworzenie w szkole klimatu opartego na „pedagogice dialogu”, zbudowanie wzajemnie uczącej się wspólnoty uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników niepedagogicznych.  Jego efektem jest wzrost: u uczniów samoakceptacji i poczucia własnej wartości, otwartości i życzliwości dla innych; u nauczycieli: budowanie dobrych relacji, rozwijanie postawy współodczuwania.