• Wolontariat
     • Wolontariat

      05.06.2024

      Wolontariusze naszej szkoły wsparli działania Stowarzyszenia "Hospicjum Płockie" pod wez. św. Urszuli Ledóchowskiej. W ramach kampanii Pola Nadziei 2024 młodzież kwestowała na rzecz osób chorych i cierpiących.

       

      Wolontariat hospicyjny jest niezwykle trudnym i odpowiedzialnym rodzajem służby społecznej, cieszy więc fakt, że młodzi ludzie chcą angażować się w tego rodzaju przedsięwzięcia i kształtować w sobie potrzebę niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.

    • Mistrzostwa Szkoły
     • Mistrzostwa Szkoły

      30.05.2024

      Maraton sportowy z ZSUiP  zwieńczony został Mistrzostwami Szkoły w piłce nożnej.  29 maja 2024 r. odbyły się rozgrywki w piłkę nożną.  Do turnieju głównego zgłosiły się 4 drużyny 7 osobowe. W meczu o 3 miejsce wygrała drużyna składająca się z uczniów z klas 1Tr, 1K, 2Trl, 2Tż. Mecz finałowy to były duże emocje , pierwszaki z klasy 1Tżs  efektownie wygrali 3:1 z drużyna składająca się z uczniów z 3 Cf, 4Tżs, 3Tst, 2Tż i 1Cf. Najepszym zawodnikiem turnieju został, Adrian z 1 Cf, a najlepszym bramkarzem Jakub z 1 Tżs. Wszystkim wygranym medale wręczał pan dyrektor Henryk Cichecki. Wielkie gratulacje

    • Licealiada 2024
     • Licealiada 2024

      30.05.2024

      Kolejny dzień sportowych emocji.  Dnia 28 maja,  nasi uczniowie startowali w zawodach pływackich w ramach Licealiady. Gratulacje dla Wiktorii z kl 3Ks,  Oli z kl 1Tf oraz Kacpra z 1 Tżs

    • Dzień Patrona 2024
     • Dzień Patrona 2024

      28.05.2024

      27 maja cała społeczność szkolna obchodziła Dzień Patrona. W tym roku wiodące hasło brzmiało: ,,Porozmawiajmy o szacunku i zaufaniu ‘’. Interpretację hasła przedstawił pan dyrektor Henryk Cichecki. Następnie została zaprezentowana krótka scenka dotycząca tych wartości w życiu codziennym. Finałem uroczystości był pokaz szkolnych talentów i pasji.

    • Matematyka w zawodzie - edycja 2024
     • Matematyka w zawodzie - edycja 2024

      24.05.2024

      Dnia 23 kwietnia 2024r odbyła się XVIII edycja szkolnego konkursu "Matematyka w zawodzie". Konkurs polegał na rozwiązaniu zadań otwartych, dotyczących zastosowania matematyki w zadaniach praktycznych, związanych z nauczanymi w naszej szkole zawodami. Celem konkursu było pokazanie uczniom, że matematyka czyli liczenie, budowanie strategii działania, planowanie i wnioskowanie jest nieodłącznym elementem nauki w szkole oraz życia w społeczeństwie. W tegorocznej edycji konkursu, którą przygotowali nauczyciele matematyki ZSUiP, wzięło udział 43 uczniów naszej szkoły.

      Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców:

                    I miejsce   –  Amelia Mioduska z klasy I tż

                   II miejsce  –  Paweł Strześniewski z klasy I tlt          

                  III miejsce (ex aequo) –  Damian Ziółkowski z klasy 3 tżr

                                                       -   Julia Jasińska z klasy 3 tl

                                                       –   Natalia Szymańska z klasy 4 trmt

      16 uczniów zostało wyróżnionych – otrzymali specjalny kod QR z nagrodą niespodzianką

      Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się  22 maja 2024 w Auli szkolnej . Uczniowie świętowali swój sukces przy kawie i herbacie oraz słynnych szkolnych rogalikach ,,Juliankach”.

      Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

    • Wrocław, Praga, Skalne Miasto - tu byliśmy w maju
     • Wrocław, Praga, Skalne Miasto - tu byliśmy w maju

      15.05.2024

      Wróciliśmy ze wspaniałej, trzydniowej wycieczki z bagażem wielu pozytywnych wrażeń i w pełni zrelaksowani. Zwiedziliśmy przepiękny stary Wrocław, główne atrakcje i zakamarki uroczej Pragi, a trzeciego dnia podążaliśmy skalnym labiryntem w czeskim Skalnym Mieście Ardspach. Wspaniały przewodnik – Pan Damian zasypywał nas ciekawostkami i nie pozwolił nudzić się. Relaksowaliśmy się w hotelowym basenie, jacuzzi i saunie. Pozdrawiamy i nie możemy doczekać się kolejnych podróży.

    • Pożegnanie absolwentów 2019-2024
     • Pożegnanie absolwentów 2019-2024

      27.04.2024

      Pożegnanie maturzystów to ważne wydarzenie, którym towarzyszy wiele emocji. Pięć lat spędzonych  w murach tej szkoły to indywidualna historia każdego ucznia, ale również całej społeczności.  W tym ważniu dla absolwentów dniu wicedyrektor szkoły Pani Karola Danielak przekazała nagrody książkowe, dyplomy i wyróżnienia uczniom, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami, zarówno w edukacji, jak i zajęciach pozaszkolnych. Uczniowie klas czwartych technikum przygotowali program artystyczny dla swoich starszych kolegów.  Absolwenci klas 5 tż, 5 trf, 5 tstm dziś rozpoczynają swoją nową drogę, a cała społeczność szkolna życzy im wszystkiego najlepszego.

    • Polsko - włoskie gotowanie
     • Polsko - włoskie gotowanie

      21.04.2024

      W piątek, 19.04.2024 r., mieliśmy ogromną przyjemność gościć na pracowni gastronomicznej grupę uczniów z Włoch i z 3 LO w ramach projektu Erasmus+. Uczniowie wspólnie z naszymi kucharzami z 2 i 3 klasy technikum żywienia przyrządzili polskie kopytka z sosami na bazie serów camembert, gorgonzoli oraz śmietanki: sos szpinakowy oraz słodki sos z gruszką. Było smacznie i bardzo sympatycznie.

    • Na zajęciach w Muzeum Mazowieckim
     • Na zajęciach w Muzeum Mazowieckim

      13.04.2024

      Historia PRL z przymrużeniem oka. Na takie zajęcia do Muzeum Mazowieckiego w Płocku wybrała się klasa 2tst. ,,Ile cukru w cukrze?'' to lekcja z prezentacją o trudnych, ale jakże ciekawych czasach PRL. Młodzież mogła dowiedzieć się, jakie były najważniejsze święta, co bawiło Polaków, czym była reglamentacja i co do zaoferowania miał dla nas kaowiec.  Poza tym czy w naszym kolektywie znajdziemy cinkciarza, który  napije się z musztardówki? A może wśród nas będzie stacz kolejkowy rozpowszechniający bibułę? Na te i wiele innych pytań uzyskaliśmy odpowiedź podczas lekcji w muzeum.

    • Dni spedytora
     • Dni spedytora

      27.03.2024

      „Ruszamy w drogę….” - Dni spedytora w ZSUiP

      25 i 26 marca w naszej szkole uczniowie w trakcie przerw odpowiadali na pytania dotyczące zagadnień z branży TSL (transport – spedycja – logistyka) oraz wykazywali się znajomością przypisów prawa ruchu drogowego. Mogli także pokonać tor przeszkód w alkogoglach lub narkogoglach, który miał na celu uzmysłowienie jakie zagrożenie niesie za sobą kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu lub narkotyków. Uczniowie mieli również okazję korzystać z symulatora komputerowego dotyczącego jazdy samochodem ciężarowym lub dostawczym.

    • "Zakręcona Akcja" Szkolnego Koła Wolontariatu
     • "Zakręcona Akcja" Szkolnego Koła Wolontariatu

      19.03.2024

      Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu wspiera kształtowanie postaw wrażliwości, empatii jako formy przygotowania do aktywnego udziału w życiu społecznym. Na co dzień młodzież zauważa na ulicy, w sąsiedztwie, dowiaduje się z mediów o wielu problemach społecznych. Chęć angażowania się w ich rozwiazywanie jest naturalną reakcją. Dlatego naszym obowiązkiem jest stworzenie możliwości działania na rzecz innych.

      Cała społeczność naszej szkoły, tj. uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, włącza się od wielu lat w zbieranie plastikowych nakrętek, które następnie młodzież ze "Szkolnego Koła Wolontariatu" przekazuje Fundacji Portal Fm niosącej pomoc osobom potrzebującym, w szczególności dzieciom i młodzieży. Uczniowie należący do "Szkolnego Koła Wolontariatu" przeprowadzili następną turę gromadzenia nakrętek i wraz z opiekunem - panią Renatą Łukiańską przekazali je do Fundacji.

    • EuroGastro 2024
     • EuroGastro 2024

      18.03.2024

      Młodzież klas gastronomicznych wzięła udział 14.03.24 r. w 27 Międzynarodowych Targach Gastronomicznych EuroGastro 2024. To doskonała okazja, by poznać najnowocześniejszy sprzęt gastronomiczny i zastawę stołową, szansa na degustację wyjatkowych smaków soków, lodów, kaw, past wegańskich, ryb czy jednego z najdroższych kawiorów świata.

    • Mural Julki i Kingi
     • Mural Julki i Kingi

      17.03.2024

      Na jednej ze ścian w ZSUiP pojawił się MURAL autorstwa Julki i Kingi - uczennic klasy drugiej z branży reklamy. Projekt wykonała Julia, a w jego malowanie podczas ferii na wielkogabarytowej ścianie korytarza szkolnego zaangażowały się obie dziewczyny przy wsparciu pracowników obsługi.

      Mural nawiązuje do szkolnego motta ZSUiP: „MÓJ ZAWÓD – MOJA PASJA”. Dzięki niemu młodzież odpoczywa podczas przerw w przyjemnej i twórczej atmosferze.

      Dziewczętom gratulujemy pasji i dziękujemy za pozostawienie po sobie barwnego śladu, który wpisze się w historię naszej szkoły.