• Byliśmy w show "Mam Talent"
     • Byliśmy w show "Mam Talent"

      28.11.2023

      Zobaczyliśmy na własne oczy, jak rodzą się gwiazdy! Grupa 46 uczniów ZSUiP doświadczyła niesamowitych emocji na żywo podczas nagrań części castingowej programu "Mam Talent!" Nasi uczniowie zasiedli wśród publiczności, a za stołem jurorskim 15. edycji show znane gwiazdy Agnieszka Chylińska, Marcin Prokop oraz Julia Wieniawa. Odcinki z naszym udziałem będzie można zobaczyć już wiosną.

      Przed nagraniami grupa wybrała się na zimowy spacer po warszawskim Starym Mieście w świątecznej scenerii.

    • Nasi uczniowie na Fast Textile
     • Nasi uczniowie na Fast Textile

      28.11.2023

      23 listopada klasy o kierunkach technik przemysłu mody i technik stylista wraz z opiekunami uczestniczyły w Międzynarodowych Targach Tekstylnych Fast Textile, odbywających się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, w największym Centrum Targowo – Kongresowym w Europie Środkowej. Wydarzenie to skupia się na prezentowaniu najnowszych trendów i innowacji w dziedzinie przemysłu tekstylnego, a także umożliwia nawiązanie kontaktów biznesowych między wystawcami a odwiedzającymi.

      Podczas targów Fast Textile prezentowane były m.in. tkaniny, dzianiny, odzież, akcesoria i maszyny do produkcji tekstyliów. Wśród wystawców znalazły się zarówno polskie jak i zagraniczne firmy.

      Uczniowie mieli okazję poznać najnowsze trendy branżowe, poznać nowości rynku oraz zdobyć cenną wiedzę rozmawiając z wystawcami. Niektórzy z nich sprawdzili swoją znajomość języka angielskiego podczas konwersacji z zagranicznymi wystawcami.

      Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu.

    • Dzień Tolerancji
     • Dzień Tolerancji

      20.11.2023

      Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku, mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. 16 listopada 2023 roku obchodziliśmy Dzień Tolerancji w naszej szkole. Młodzież przygotowała plakaty,hasła dotyczące równości, empatii i tolerancji.

    • Jesteśmy Liderem Zmian!
     • Jesteśmy Liderem Zmian!

      16.11.2023

      W dniach 14 i 15 listopada 2023r. uczestniczyliśmy w 13. Forum Rozwoju Mazowsza w Warszawie. Podczas tego wydarzenia ogłoszono wyniki konkursu "Lider Zmian Funduszy Europejskich 2023". Z radością i satysfakcją informujemy, że nasz projekt Zawodowe B2B został wyróżniony I. miejscem w kategorii Fundusze Europejskie dla Młodych. To jest ogromny sukces całej społeczności szkolnej: pracowników szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas podczas projektu oraz tym, którzy oddali głos w konkursie. W sposób szczególny dziękujemy za owocną współpracę Prezydentowi Miasta Płocka Panu Andrzejowi Nowakowskiemu i Pracownikom Wydziału Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Płocka: Pani Dyrektor Izabeli Kamińskiej oraz Paniom Annie Grumanowskiej i Małgorzacie Maryniak. Koordynatorem merytorycznym projektu była Pani Beata Szwęch.

      Organizatorem Forum i konkursu była Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Więcej o wydarzeniu można przeczytać:

      Tygodnik Płocki: https://tp.com.pl/artykul/nagrody-dla-plocka-za/1498241

      Forum Rozwoju Mazowsza: https://forumrozwojumazowsza.pl/11-forum-rozwoju-mazowsza/aktualnosci/

       

    • Akcja "Znicz" szkolnego koła wolontariatu
     • Akcja "Znicz" szkolnego koła wolontariatu

      13.11.2023

      Pamięć tchnie ducha w zmarłych, ale i porusza serca żywych, świadcząc o naszym człowieczeństwie, o naszej wrażliwości, której nie brakuje wolontariuszom naszej szkoły.

      W coroczną akcję "Znicz" szkolnego koła wolontariatu, trwającą przez miesiąc październik, włączyło się wielu uczniów naszej szkoły.

      Na zakończenie akcji dnia 31 października grupa wolontariuszy naszej szkoły udała się z opiekunem - panią Renatą Łukiańską na płocką nekropolię przy ulicy Kobylińskiego by zapalić zebrane światełka pamięci. Młodzież zapalała znicze na zapomnianych grobach, nawet z początku XIX wieku.

      Uczniowie ze zdumieniem odkrywali spod sterty liści epitafia, inskrypcje upamiętniające wymowne i charakterystyczne dla polskich dziejów słowa "zginęli śmiercią bohaterską".

      Młodzież zatrzymywała się przy opustoszałych grobach, symboliczne światełko i wiązankę kwiatów wolontariusze  złożyli na grobie rodziców abpa A.J. Nowowiejskiego dając tym samym wyraz pamięci o Patronie naszej szkoły abpie A. J. Nowowiejskim.

    • Lekcja polskiego w Muzeum Mazowieckim
     • Lekcja polskiego w Muzeum Mazowieckim

      09.11.2023

      Najlepiej poznawać historię i kulturę danej epoki , podziwiając jej piękno. Przekonała się o tym klasa 4 tf, która wybrała się na lekcję muzealną pt. ,, Dwudziestolecie międzywojenne - oblicza kultury''. Uczennice usłyszały niezwykłe historie o nurtach i kierunkach dwudziestolecia od awangardowych po sztukę art. deco i nurty pokrewne. Była to barwa opowieść o czasch postępu, przemian, ale także kryzysów.

    • Halloween 2023 - czas straszyć!
     • Halloween 2023 - czas straszyć!

      03.11.2023

      W wieczór duchów liczą się psikusy, lampiony z dyni, przerażające kostiumy i dekoracje. Halloween wywodzi się z pogańskich obchodów końca roku, przejścia lata w zimę, Samhain. Dziś w duchy nawiedzające domy raczej się nie wierzy, a zwyczaje traktuje się bardziej jako zabawę. Halloweenowo zrobiło się również w naszej szkole. Uczniowie i nauczyciele klas: technik stylista i technik usług fryzjerskich pokazali swoją kreatywność przygotowując niezwykle straszne dekoracje. Kucharze z drugiej klasy dołączyli i upiekli halloweenowe pizze, które smakowały nie strasznie a przepysznie.

    • # Szkoła pamięta 2023
     • # Szkoła pamięta 2023

      29.10.2023

      W ramach akcji ,,# Szkoła pamięta 2023" organizowanej przez MEiN uczniowie klas 1Tr i 2Tf wraz z nauczycielem historii p. M. Czerwińską odwiedzali miejsca pamięci narodowej znajdujące się w naszym mieście. Były to zabytkowe obiekty, tablice pamiątkowe, pomniki związane z historią Płocka i wybitnymi Polakami. Uczniowie wspominali obronę Płocka w 1920 roku, żołnierzy wyklętych, spalenie 79 Płocczan w 1945 roku, nauczycieli, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, Józefa Piłsudskiego, Zygmunta Padlewskiego i Władysława Broniewskiego. Przypomnieli też sobie kirkut- stary żydowski cmentarz w Płocku.

    • Lektura w plenerze
     • Lektura w plenerze

      24.10.2023

      Wspólne czytanie ,,Dziadów’’ części II w plenerze jest doskonałą formą zapoznania się z tekstem w okresie poprzedzającym Święto Zmarłych. Nastrojowy dramat Adama Mickiewicza uczniowie klasy 2 tst wraz z nauczycielką języka polskiego przeczytali przed pomnikiem Ojca Świętego Jana Pawła II, który znajduje się przed bazyliką katedralną w Płocku. Akcja zorganizowana wspólnie z Książnicą Płocką była dla uczniów czymś więcej niż tylko szkolnym obowiązkiem. W tym szczególnym dla polskiej tradycji i kultury czasie warto przypomnieć sobie dzieło wybitnego wieszcza.

    • Świętowanie 250 rocznicy utworzenia KEN
     • Świętowanie 250 rocznicy utworzenia KEN

      23.10.2023

      Jak co roku branża gastronomiczna współorganizowała oprawę gastronomiczną i kelnerską miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Swój debiut mieli uczniowie z klasy 1 Tż i 1 Tżs. Pod fachowym okiem nauczycieli i doświadczonych już kolegów i koleżanek z klasy 3 Tżr świetnie sobie poradzili w roli kelnerów. Gratulujemy odwagi i życzymy dalszych sukcesów. Oprawę kulinarną przygotowały klasy 1k, 1 tż, 2 tż, 3 tżr, 3ck.

       

    • Mistrzostwa w Lekkoatletyce
     • Mistrzostwa w Lekkoatletyce

      17.10.2023

      II Mistrzostwa Szkoły w Lekkoatletyce odbyły się 13 października. Udział w nich wzięło 50 uczniów i uczennic. Zawodnicy rywalizowali w biegu na 60 i 400 metrów, pchnięciu kulą oraz w sztafecie 4x60m. Najlepsi  otrzymali medale i dyplomy. Dziękujemy wszystkim za udział w Mistrzostwach.

    • Spotkanie pod hasłem "Wszyscy dbamy o bezpieczeństwo"
     • Spotkanie pod hasłem "Wszyscy dbamy o bezpieczeństwo"

      16.10.2023

      Dzień Ratownictwa Medycznego obchodzony jest corocznie 13 października. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej szkoły uczelnie, które przygotowują kadry medyczne oraz instytucje, które dbają o nasze bezpieczeństwo. W naszym wydarzeniu, któremu nadaliśmy nazwę: "Wszyscy dbamy o bezpieczeństwo", udział wzięły:

      • Medyczna Szkoła Policealna w Płocku
      • Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Płocku,
      • Akademia Mazowiecka w Płocku,
      • Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Płocku, 
      • Komenda Miejska Policji w Płocku,
      • Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Płocku.

      Wszystkie stoiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Każdy chciał spróbować sprawności np. tor w autogoglach, opuszczanie na linie strażackiej, sztuczne oddychanie, opatrywanie ran. Młodzież zakładała strój policjanta i strażaka, zbierała informacje dotyczące kształcenia w zawodach medycznych po ukończeniu technikum, brała udział w konkursach. Uczniowie śmiało pytali o zadania jakie wykonują te instytucje na terenie naszego miasta. 

      Spotkanie przyniosło dużo radości naszym uczniom i stworzyło platformę życzliwości pomiędzy społecznością ZSUiP a obecnymi instytucjami. Serdecznie za to dziękujemy uczestnikom.

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

      15.10.2023

      13 października odbyło się w szkole  uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas części oficjalnej zostały wręczone nagrody dyrektora szkoły dla wyróżnionych pracowników. W części artystycznej  szkolne koło teatralne zaprezentowało montaż słowno-muzyczny pt. ,,Jak to w szkole bywa''. Nie zabrakło życzeń, podziękowań, a finał spotkania uświetnił koncert piosenek w wykonaniu uczennic.