• Lektura w plenerze
     • Lektura w plenerze

      24.10.2023

      Wspólne czytanie ,,Dziadów’’ części II w plenerze jest doskonałą formą zapoznania się z tekstem w okresie poprzedzającym Święto Zmarłych. Nastrojowy dramat Adama Mickiewicza uczniowie klasy 2 tst wraz z nauczycielką języka polskiego przeczytali przed pomnikiem Ojca Świętego Jana Pawła II, który znajduje się przed bazyliką katedralną w Płocku. Akcja zorganizowana wspólnie z Książnicą Płocką była dla uczniów czymś więcej niż tylko szkolnym obowiązkiem. W tym szczególnym dla polskiej tradycji i kultury czasie warto przypomnieć sobie dzieło wybitnego wieszcza.

    • Świętowanie 250 rocznicy utworzenia KEN
     • Świętowanie 250 rocznicy utworzenia KEN

      23.10.2023

      Jak co roku branża gastronomiczna współorganizowała oprawę gastronomiczną i kelnerską miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Swój debiut mieli uczniowie z klasy 1 Tż i 1 Tżs. Pod fachowym okiem nauczycieli i doświadczonych już kolegów i koleżanek z klasy 3 Tżr świetnie sobie poradzili w roli kelnerów. Gratulujemy odwagi i życzymy dalszych sukcesów. Oprawę kulinarną przygotowały klasy 1k, 1 tż, 2 tż, 3 tżr, 3ck.

       

    • Mistrzostwa w Lekkoatletyce
     • Mistrzostwa w Lekkoatletyce

      17.10.2023

      II Mistrzostwa Szkoły w Lekkoatletyce odbyły się 13 października. Udział w nich wzięło 50 uczniów i uczennic. Zawodnicy rywalizowali w biegu na 60 i 400 metrów, pchnięciu kulą oraz w sztafecie 4x60m. Najlepsi  otrzymali medale i dyplomy. Dziękujemy wszystkim za udział w Mistrzostwach.

    • Spotkanie pod hasłem "Wszyscy dbamy o bezpieczeństwo"
     • Spotkanie pod hasłem "Wszyscy dbamy o bezpieczeństwo"

      16.10.2023

      Dzień Ratownictwa Medycznego obchodzony jest corocznie 13 października. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej szkoły uczelnie, które przygotowują kadry medyczne oraz instytucje, które dbają o nasze bezpieczeństwo. W naszym wydarzeniu, któremu nadaliśmy nazwę: "Wszyscy dbamy o bezpieczeństwo", udział wzięły:

      • Medyczna Szkoła Policealna w Płocku
      • Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Płocku,
      • Akademia Mazowiecka w Płocku,
      • Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Płocku, 
      • Komenda Miejska Policji w Płocku,
      • Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Płocku.

      Wszystkie stoiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Każdy chciał spróbować sprawności np. tor w autogoglach, opuszczanie na linie strażackiej, sztuczne oddychanie, opatrywanie ran. Młodzież zakładała strój policjanta i strażaka, zbierała informacje dotyczące kształcenia w zawodach medycznych po ukończeniu technikum, brała udział w konkursach. Uczniowie śmiało pytali o zadania jakie wykonują te instytucje na terenie naszego miasta. 

      Spotkanie przyniosło dużo radości naszym uczniom i stworzyło platformę życzliwości pomiędzy społecznością ZSUiP a obecnymi instytucjami. Serdecznie za to dziękujemy uczestnikom.

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

      15.10.2023

      13 października odbyło się w szkole  uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas części oficjalnej zostały wręczone nagrody dyrektora szkoły dla wyróżnionych pracowników. W części artystycznej  szkolne koło teatralne zaprezentowało montaż słowno-muzyczny pt. ,,Jak to w szkole bywa''. Nie zabrakło życzeń, podziękowań, a finał spotkania uświetnił koncert piosenek w wykonaniu uczennic.

    • Dzień Turysty
     • Dzień Turysty

      07.10.2023

      Światowy Dzień Turystyki obchodzony jest każdego roku 27 września. Turystyka jest nie tylko doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale także jest metodą poznawania nowych kultur, tradycji oraz języków. W myśl powiedzenia ,,podróże kształcą" uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu przesięwzięciach związnych z tym dniem.  Stali się  turystami, którzy przygotwali gazetki turystyczne z ciekawostkami o świecie i Płocku, wzięli udział w quizach , zabawach, jeszcze inni wybrali się na wycieczkę po Płocku pod hasłem  ,,poznaję świat'' oraz do Muzeum Mazowieckiego , działu etnograficznego na wystawę  Sztuka Dalekiego Wschodu oraz Kultura Mazowsza w ludowej wizji świata. Dzień Turysty był doskonałą okazją do integracji młodzieży oraz poznania nieznanych zakątków naszego miasta.

    • Zachęcamy: zrób własny projekt społeczny
     • Zachęcamy: zrób własny projekt społeczny

      01.10.2023

      Gościliśmy Weronikę - animatorkę ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii, w ramach której uczniowie sami organizują projekty społeczne. Opowiedziała ona uczniom klas drugich i trzecich technikum oraz drugich szkoły branżowej, dlaczego warto realizować projekty społeczne, jak robić to w grupie Zwolnionych z Teorii, jak wygląda innowacyjna platforma edukacyjna, która prowadzi młodych ludzi realizujących projekty. Spotkanie motywowało do podejmowania wyzwań i poszukiwania własnego projektu, tym bardziej, iż Weronika sama wcześniej była pomysłodawczynią i realizatorką nagrodzonego projektu społecznego. Przekonywała naszych uczniów, iż realizując projekt: wpływasz pozytywnie na swoje otoczenie, w realny sposób zmieniasz świat na lepsze, zdobywasz doświadczenie w zarządzaniu projektami, rozwijasz umiejętności takie jak kreatywność, umiejętności organizacyjne czy samodzielność. 

    • Dzień Języków Obcych - świętuj razem z nami
     • Dzień Języków Obcych - świętuj razem z nami

      28.09.2023

      Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. W naszej szkole nauczyciele języków obcych i uczniowie również świętują ten dzień. W tym roku budynek szkoły stał się skarbnicą ciekawostek o językach angielskim, niemieckim, hiszpańskim i ukraińskim. Nasi uczniowie rywalizowali w quizie wiedzy o językach oraz bawili się w poszukiwaczy fajnych słów w językach obcych. W głosowaniu wybraliśmy te najfajniejsze. W języku angielskim zwyciężyły: flibbertigibbet i flip flop, natomiast w języku niemieckim najbardziej spodobały się propozycje: etepetete i Plumpsklo.

    • Wycieczka do Gdańska
     • Wycieczka do Gdańska

      27.09.2023

      Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy z wielkim przytupem, wycieczką do Gdańska. 22 września 2023 r grupa naszych uczniów zwiedzała Centrum Solidarności, następnie spacerowaliśmy po urokliwych uliczkach Starego Miasta, a ostatnim punktem naszej wycieczki, był spacer po Molo w Sopocie, gdzie skorzystaliśmy z możliwości sprawdzenia, czy woda w Zatoce Gdańskiej jest zimna.

    • DOGadani sPAROWAni
     • DOGadani sPAROWAni

      21.09.2023

      Nasza szkoła dołączyła do akcji płockiego schroniska! DOGadani SPARowani to akcja pomagająca w promocji bezdomniakow - my promujemy Miśka i Larę, dwa cudowne pieski! Szukają one domu razem lub osobno ale w  związku z tym, że całe życie spędziły razem - polecamy je w pakiecie!

      Misiek i Lara Misio nie może dłużej czekać

      Misiek to ok. 8 letni, średniej wielkości kawaler o spokojnym charakterze i ogromnym serduszku Smycz nie jest mu obca, chodzi na niej bardzo ładnie, a na spacerze obwąchuje każdy kamyczek, listek czy kopiec kreta Misio po bliższym zapoznaniu bardzo się otwiera, sam podbiega żeby go pogłaskać i dobrze czuje się w towarzystwie opiekuna Po powrocie do boksu widać w oczach Miśka smutek, po zamknięciu kraty, wystawia swój nosek i prosi o chociaż odrobinę "głasków" Misio potrzebuje domu na już Kontakt w sprawie adopcji

      Amelka: 728-814-676

      Lara: Lara

      Nr karty: 128/21

      Lara to ok. 10 letnia malutka sunia o pięknym biszkoptowo-białym umaszczeniu Jest bardzo delikatna i kochana, na widok opiekuna bardzo się cieszy i tylko czeka na wspólny spacer na którym węszy wszystko co pod nosek wpadnie Chodzi bardzo ładnie na smyczy, zdarza się jej podbiec na szybkie pogłaskanie i biegnie dalej poznawać teren Lara trafiła do schroniska razem z Miśkiem po śmierci właściciela, bardzo źle to zniosła, schroniskowy boks i ciągłe szczekanie innych psów bardzo przybiło Larę Mimo wszystkiego co ją w życiu spotkało dalej potrafi zaufać człowiekowi i szczerze go pokochać swoim ogromnym serduszkiem Lara cały czas czeka na kogoś kto da jej szanse, zostawiona w boksie wypatruje przez kraty i wyciąga łapki, żeby tylko ją stamtąd zabrać.. Jeśli nasza kochana Lara zachwyciła i Ciebie, zapraszamy na bliższe zapoznanie i zabranie jej do swojego domu w którym do końca swoich dni będzie bezpieczna

      Kontakt w sprawie adopcji:

      Amelka: 728-814-676

      Biuro: 24 262 47 99

       

      Wiek: 11 lat

      Płeć: samica

      Kastracja: tak

      Kićka to prawdziwa dama w naszych szeregach. To puszysta, czarna kotka o temperamencie prawdziwej szlacheckiej pani. Jest miziakiem, kocha pieszczoty. Znajduje swoje miejsce na kolanach i na rękach. Jest trochę nieśmiała, ale jeśli przełamie się pierwsze lody i pobędzie z nią sam na sam, to okazuje się bardzo miłą i kulturalną kotką.

      Kićce fizycznie nic jej nie dolega, jednak cierpi na lęki, które dają o sobie znać zwłaszcza w towarzystwie innych kotów. Wśród swoich pobratymców jest wycofana, wystraszona, bierna, praktycznie niefunkcjonująca. Mimo iż w towarzystwie ludzi czuje się jak ryba w wodzie, to otoczenie kotów stresowało ją do zagrażającego życiu stopnia, więc musieliśmy ją odizolować dla jej dobra. Nie wiemy, co wydarzyło się w jej życiu, że tak bardzo boi się innych kotów - możemy tylko zgadywać. Ci, którzy z nią obcują podejrzewają, że Kićka bardziej się czuje człowiekiem niż kotem. Potrzebuje spokoju, ciszy, pewnej dozy samotności, mimo, że uwielbia kontakt z człowiekiem, zwłaszcza sam na sam, bez tłumu i świadków.

    • 4.09. rozpoczynamy rok szkolny 2023/24
     • 4.09. rozpoczynamy rok szkolny 2023/24

      29.08.2023

      Uczniów klas pierwszych zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 4.09.2023 r. o godz. 9:00 do szkolnej auli (25B) w budynku warsztatów. Uczniowie poznają dyrekcję, pracowników szkoły oraz nowych wychowawców, z którymi spotkają się po inauguracji w klasach:

      1tf - technik usług fryzjerskich, p. Monika Makowska, sala 11B (budynek warsztatów)

      1 tr - technik organizacji reklamy, p. Sebastian Pietrusiński, sala 106

      1 tż - technik żywienia i usług gastronomicznych p. Justyna Rubinkowska, sala 21 B (budynek warsztatów)

      1 tżs - technik żywienia i usług gastronomicznych i technik spedytorp. Magdalena Misiak, sala 202

      1 tlt - technik stylista i technik organizacji turystyki, p. Agnieszka Krukowska, sala 206

      1 cf - cukiernik, fryzjer, p. Krzysztof Dobaczewski, sala 210

      1 k - kucharz, p. Elżbieta Bieniek, sala 1

      Pozostałe klasy spotykają się według harmonogramu: Rozpoczęcie_roku_szkolnego.pdf

      W tym dniu w szkole obowiązuje strój galowy.

      Do zobaczenia w ZSUiP!

    •                   Sanepid
     • Sanepid

      31.07.2023

      Ważne dla uczniów rozpoczynających kształcenie w klasie 1

      Dotyczy badań w sanepidzie !!!

       Od 01.08.2023r. można zgłaszać się do Sanepidu w celu wykonania badań na nosicielstwo dla danych zawodów:

      -Technik usług fryzjerskich

      -Technik żywienia i usług gastronomicznych

      -Cukiernik

      -Fryzjer

      -Kucharz

       

      • Wydawanie pojemników do badań na nosicielstwo dla klientów indywidualnych oraz odbiór wyników z badań odbywa się w Punkcie Przyjęć Próbek w PSSE

      Płock ul. Królewiecka 14, od poniedziałku do piątku w godzinach

      od 8.00 - 14.30

       

      • Próbki do badań mikrobiologicznych przyjmowane są w Punkcie Przyjęć Próbek w PSSE

      Płock ul. Królewiecka 14, od poniedziałku do czwartku w godzinach 

      od 8.00 - 10.00

       

      KONTAKT:  887 437 776

       

       Po odebraniu wyników, na które czeka się około tygodnia, należy iść do lekarza profilaktyka w celu założenia i uzyskania wpisu w książeczce do celów sanitarno-epidemiologicznych.