• Dzień Turysty
     • Dzień Turysty

      07.10.2023

      Światowy Dzień Turystyki obchodzony jest każdego roku 27 września. Turystyka jest nie tylko doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale także jest metodą poznawania nowych kultur, tradycji oraz języków. W myśl powiedzenia ,,podróże kształcą" uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu przesięwzięciach związnych z tym dniem.  Stali się  turystami, którzy przygotwali gazetki turystyczne z ciekawostkami o świecie i Płocku, wzięli udział w quizach , zabawach, jeszcze inni wybrali się na wycieczkę po Płocku pod hasłem  ,,poznaję świat'' oraz do Muzeum Mazowieckiego , działu etnograficznego na wystawę  Sztuka Dalekiego Wschodu oraz Kultura Mazowsza w ludowej wizji świata. Dzień Turysty był doskonałą okazją do integracji młodzieży oraz poznania nieznanych zakątków naszego miasta.

    • Zachęcamy: zrób własny projekt społeczny
     • Zachęcamy: zrób własny projekt społeczny

      01.10.2023

      Gościliśmy Weronikę - animatorkę ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii, w ramach której uczniowie sami organizują projekty społeczne. Opowiedziała ona uczniom klas drugich i trzecich technikum oraz drugich szkoły branżowej, dlaczego warto realizować projekty społeczne, jak robić to w grupie Zwolnionych z Teorii, jak wygląda innowacyjna platforma edukacyjna, która prowadzi młodych ludzi realizujących projekty. Spotkanie motywowało do podejmowania wyzwań i poszukiwania własnego projektu, tym bardziej, iż Weronika sama wcześniej była pomysłodawczynią i realizatorką nagrodzonego projektu społecznego. Przekonywała naszych uczniów, iż realizując projekt: wpływasz pozytywnie na swoje otoczenie, w realny sposób zmieniasz świat na lepsze, zdobywasz doświadczenie w zarządzaniu projektami, rozwijasz umiejętności takie jak kreatywność, umiejętności organizacyjne czy samodzielność. 

    • Dzień Języków Obcych - świętuj razem z nami
     • Dzień Języków Obcych - świętuj razem z nami

      28.09.2023

      Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. W naszej szkole nauczyciele języków obcych i uczniowie również świętują ten dzień. W tym roku budynek szkoły stał się skarbnicą ciekawostek o językach angielskim, niemieckim, hiszpańskim i ukraińskim. Nasi uczniowie rywalizowali w quizie wiedzy o językach oraz bawili się w poszukiwaczy fajnych słów w językach obcych. W głosowaniu wybraliśmy te najfajniejsze. W języku angielskim zwyciężyły: flibbertigibbet i flip flop, natomiast w języku niemieckim najbardziej spodobały się propozycje: etepetete i Plumpsklo.

    • Wycieczka do Gdańska
     • Wycieczka do Gdańska

      27.09.2023

      Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy z wielkim przytupem, wycieczką do Gdańska. 22 września 2023 r grupa naszych uczniów zwiedzała Centrum Solidarności, następnie spacerowaliśmy po urokliwych uliczkach Starego Miasta, a ostatnim punktem naszej wycieczki, był spacer po Molo w Sopocie, gdzie skorzystaliśmy z możliwości sprawdzenia, czy woda w Zatoce Gdańskiej jest zimna.

    • DOGadani sPAROWAni
     • DOGadani sPAROWAni

      21.09.2023

      Nasza szkoła dołączyła do akcji płockiego schroniska! DOGadani SPARowani to akcja pomagająca w promocji bezdomniakow - my promujemy Miśka i Larę, dwa cudowne pieski! Szukają one domu razem lub osobno ale w  związku z tym, że całe życie spędziły razem - polecamy je w pakiecie!

      Misiek i Lara Misio nie może dłużej czekać

      Misiek to ok. 8 letni, średniej wielkości kawaler o spokojnym charakterze i ogromnym serduszku Smycz nie jest mu obca, chodzi na niej bardzo ładnie, a na spacerze obwąchuje każdy kamyczek, listek czy kopiec kreta Misio po bliższym zapoznaniu bardzo się otwiera, sam podbiega żeby go pogłaskać i dobrze czuje się w towarzystwie opiekuna Po powrocie do boksu widać w oczach Miśka smutek, po zamknięciu kraty, wystawia swój nosek i prosi o chociaż odrobinę "głasków" Misio potrzebuje domu na już Kontakt w sprawie adopcji

      Amelka: 728-814-676

      Lara: Lara

      Nr karty: 128/21

      Lara to ok. 10 letnia malutka sunia o pięknym biszkoptowo-białym umaszczeniu Jest bardzo delikatna i kochana, na widok opiekuna bardzo się cieszy i tylko czeka na wspólny spacer na którym węszy wszystko co pod nosek wpadnie Chodzi bardzo ładnie na smyczy, zdarza się jej podbiec na szybkie pogłaskanie i biegnie dalej poznawać teren Lara trafiła do schroniska razem z Miśkiem po śmierci właściciela, bardzo źle to zniosła, schroniskowy boks i ciągłe szczekanie innych psów bardzo przybiło Larę Mimo wszystkiego co ją w życiu spotkało dalej potrafi zaufać człowiekowi i szczerze go pokochać swoim ogromnym serduszkiem Lara cały czas czeka na kogoś kto da jej szanse, zostawiona w boksie wypatruje przez kraty i wyciąga łapki, żeby tylko ją stamtąd zabrać.. Jeśli nasza kochana Lara zachwyciła i Ciebie, zapraszamy na bliższe zapoznanie i zabranie jej do swojego domu w którym do końca swoich dni będzie bezpieczna

      Kontakt w sprawie adopcji:

      Amelka: 728-814-676

      Biuro: 24 262 47 99

       

      Wiek: 11 lat

      Płeć: samica

      Kastracja: tak

      Kićka to prawdziwa dama w naszych szeregach. To puszysta, czarna kotka o temperamencie prawdziwej szlacheckiej pani. Jest miziakiem, kocha pieszczoty. Znajduje swoje miejsce na kolanach i na rękach. Jest trochę nieśmiała, ale jeśli przełamie się pierwsze lody i pobędzie z nią sam na sam, to okazuje się bardzo miłą i kulturalną kotką.

      Kićce fizycznie nic jej nie dolega, jednak cierpi na lęki, które dają o sobie znać zwłaszcza w towarzystwie innych kotów. Wśród swoich pobratymców jest wycofana, wystraszona, bierna, praktycznie niefunkcjonująca. Mimo iż w towarzystwie ludzi czuje się jak ryba w wodzie, to otoczenie kotów stresowało ją do zagrażającego życiu stopnia, więc musieliśmy ją odizolować dla jej dobra. Nie wiemy, co wydarzyło się w jej życiu, że tak bardzo boi się innych kotów - możemy tylko zgadywać. Ci, którzy z nią obcują podejrzewają, że Kićka bardziej się czuje człowiekiem niż kotem. Potrzebuje spokoju, ciszy, pewnej dozy samotności, mimo, że uwielbia kontakt z człowiekiem, zwłaszcza sam na sam, bez tłumu i świadków.

    • 4.09. rozpoczynamy rok szkolny 2023/24
     • 4.09. rozpoczynamy rok szkolny 2023/24

      29.08.2023

      Uczniów klas pierwszych zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 4.09.2023 r. o godz. 9:00 do szkolnej auli (25B) w budynku warsztatów. Uczniowie poznają dyrekcję, pracowników szkoły oraz nowych wychowawców, z którymi spotkają się po inauguracji w klasach:

      1tf - technik usług fryzjerskich, p. Monika Makowska, sala 11B (budynek warsztatów)

      1 tr - technik organizacji reklamy, p. Sebastian Pietrusiński, sala 106

      1 tż - technik żywienia i usług gastronomicznych p. Justyna Rubinkowska, sala 21 B (budynek warsztatów)

      1 tżs - technik żywienia i usług gastronomicznych i technik spedytorp. Magdalena Misiak, sala 202

      1 tlt - technik stylista i technik organizacji turystyki, p. Agnieszka Krukowska, sala 206

      1 cf - cukiernik, fryzjer, p. Krzysztof Dobaczewski, sala 210

      1 k - kucharz, p. Elżbieta Bieniek, sala 1

      Pozostałe klasy spotykają się według harmonogramu: Rozpoczęcie_roku_szkolnego.pdf

      W tym dniu w szkole obowiązuje strój galowy.

      Do zobaczenia w ZSUiP!

    •                   Sanepid
     • Sanepid

      31.07.2023

      Ważne dla uczniów rozpoczynających kształcenie w klasie 1

      Dotyczy badań w sanepidzie !!!

       Od 01.08.2023r. można zgłaszać się do Sanepidu w celu wykonania badań na nosicielstwo dla danych zawodów:

      -Technik usług fryzjerskich

      -Technik żywienia i usług gastronomicznych

      -Cukiernik

      -Fryzjer

      -Kucharz

       

      • Wydawanie pojemników do badań na nosicielstwo dla klientów indywidualnych oraz odbiór wyników z badań odbywa się w Punkcie Przyjęć Próbek w PSSE

      Płock ul. Królewiecka 14, od poniedziałku do piątku w godzinach

      od 8.00 - 14.30

       

      • Próbki do badań mikrobiologicznych przyjmowane są w Punkcie Przyjęć Próbek w PSSE

      Płock ul. Królewiecka 14, od poniedziałku do czwartku w godzinach 

      od 8.00 - 10.00

       

      KONTAKT:  887 437 776

       

       Po odebraniu wyników, na które czeka się około tygodnia, należy iść do lekarza profilaktyka w celu założenia i uzyskania wpisu w książeczce do celów sanitarno-epidemiologicznych.

       

    • Pożegnanie absolwentów szkoły branżowej
     • Pożegnanie absolwentów szkoły branżowej

      24.06.2023

      Trzy lata minęły jak chwila i przyszło się pożegnać. Uczniowie trzecich klasy Branżowej Szkoły I stopnia nr 4 zakończyli swoją naukę i pięknie zostali pożegnani na uroczystości w dniu 23 czerwca. Najlepszym wręczono dyplomy i nagrody książkowe, a dla wszystkich uczniowie z klas drugich przygotowali słodki podarunek. Szerokiej drogi nasi absolwenci. Progi naszej szkoły są zawsze dla Was otwarte.

    • Szkolny konkurs ,,Matematyka w zawodzie''
     • Szkolny konkurs ,,Matematyka w zawodzie''

      30.05.2023

      Podczas szkolnego święta Dnia Patrona Szkoły odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom konkursu ,, Matematyka w zawodzie'', który miał miejsce pod koniec kwietnia. Konkurs polegał na rozwiązaniu zadań otwartych, dotyczących zastosowania matematyki w zadaniach praktycznych, związanych z nauczanymi w naszej szkole zawodami. Celem konkursu było pokazanie uczniom, że matematyka czyli liczenie, budowanie strategii działania, planowanie i wnioskowanie jest nieodłącznym elementem nauki w szkole oraz życia w społeczeństwie. W konkursie wzięło udział 35 uczniów naszej szkoły. Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców. I miejsce  zajęła Aleksandra Bielska z klasy 4 tstm, II miejsce Karolina Chrustowska z klasy 2 tl, III miejsce ex aequo Natalia Owczarska z kalsy 3 tf oraz Arkadiusz Gogol z klasy 1 tst. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

    • Dzień Patrona 
     • Dzień Patrona 

      27.05.2023

      26 maja cała społeczność szkolna obchodziła Dzień Patrona. W tym roku wiodące hasło brzmiało: ,,Porozmawiajmy o odpowiedzialności''. Interpretację hasła przedstawił pan dyrektor Henryk Cichecki. Następnie została zaprezentowana krótka scenka dotycząca odpowiedzialności w życiu codziennym. Młodzież biorąca udział w konkursach: wiedzy o patronie szkoły, a także ,, Matematyka w zawodzie '' otrzymała dyplomy i nagrody. Potem rozpoczął się szkolny konkurs talentów i pasji. Wspaniała grupa uczniów przedstawiała swoje hobby, od gotowania, rysowania, projektowania, po modę i śpiewanie, a także podróżowanie, fotografowanie oraz czytanie książek. Głosami publiczności zwyciężyła Aleksandra Bielska, drugie miejsce zajęła Patrycja Joniak, trzecie Wiktoria Wieszczyńska. Na koniec uroczystości zaprezentował się nowy samorząd szkolny wybrany na rok 2023/2024.

    • Z wizytą w Domu na Górce
     • Z wizytą w Domu na Górce

      16.05.2023

      Nasi uczniowie są bardzo otwarci na nowe inicjatywy. Tym razem dość spontanicznie zrodził się pomysł, by zaprzyjaźnić się z Rodzinnym Domem Dziecka "Fundacja Dom na Górce". Uczniowie klasy 2ks postanowili podzielić się swoją pasją do gotowania z rówieśnikami z Fundacji. Pierwszym krokiem do nowej znajomości stały się własnoręcznie wykonane pierogi, które trafiły na stół do "Domu na Górce". Było miło i smacznie. Dodatkowo dzieci zostały zaproszone na warsztaty kulinarne do Naszej Szkoły. Czekamy na to spotkanie. 

    • W kulinarnej podróży do Afryki i Azji
     • W kulinarnej podróży do Afryki i Azji

      10.05.2023

      Za nami ostatnie spotkanie podczas warsztatów „ Podróże kulinarne ze smakiem” w ramach projektu „Zawodowe B2B”. W dniu 6 maja przenieśliśmy się do Afryki i Azji. Uczniowie przygotowali kurczaka w sosie pomidorowym po pendżabsku; ryż po madagaskarsku z nutą imbiru oraz ostrym sosem sakay; sałatkę ananasowo – bananową w towarzystwie pomidorów i awokado z prażonymi orzeszkami ziemnymi i mlekiem kokosowym oraz ananasa gotowanego metodą sous – vide w syropie cukrowym z miętą, liściem laurowym i rozmarynem. 

      Dodatkowo uczniowie mieli możliwość eksperymentowania z użuciem krewetek królewskich, makaronu ryżowego i suhi według własnych pomysłów. 

      Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za ich aktywny udział w warsztatach. Praca z WAMI to przyjemność

      Warsztaty prowadziły p. Justyna  Rubinkowska i p. Anna Cichocka.

    • Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych 
     • Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych 

      28.04.2023

      28 kwietnia pożegnaliśmy uroczystym apelem tegorocznych maturzystów. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy zakończyli kolejny etap swojego życia - ukończyli szkołę średnią. Wicedyrektor szkoły Pan Stanisław Domachowski przekazał nagrody książkowe, dyplomy i wyróżnienia uczniom, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami, zarówno w edukacji, jak i zajęciach pozaszkolnych. Uczniowie klas czwartych technikum przygotowali program artystyczny dla swoich starszych kolegów. Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. 

    • Szkolny Konkurs Cukierniczy 2023
     • Szkolny Konkurs Cukierniczy 2023

      28.04.2023

      W dniu 26.04.2023 r. odbył się finał trzeciej edycji Szkolnego Konkursu Cukierniczego. Tematem tegorocznej rywalizacji był "Deser na co dzień i od święta – torty i ciastka". Nagrody dla zwycięzców ufundował hipermarket AUCHAN PŁOCK. 
      I miejsce za tartę z kremem rafaello zdobyli Krzysztof Serwiński i Aleksandra Fabisiak z klasy 3 ck
      II miejsce za tort minionek otrzymał zespół  klasy 1 cf
      III miejsce za wykonanie ciasta marchewkowego przypadło Kasi Korytkowskiej i Ani Seliwiak z klasy 1 cf

      Wyróżnienie otrzymali:
      Kasia Wójtowicz (3 ck) za babeczki „runo leśne”
      Weronika Matuszewska (3 ck) za babeczki „runo leśne”
      Wiktoria Charubin (1 cf) za sernik z bitą śmietaną
      Maja Bartoszewska ( cf) za sernik z bitą śmietaną

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom tej słodkiej rywalizacji.

    • Dlaczego warto odwiedzić Grecję? Nasi kucharze znają odpowiedź
     • Dlaczego warto odwiedzić Grecję? Nasi kucharze znają odpowiedź

      26.04.2023

      Grecja jest krajem o najdłuższej tradycji kulinarnej. Słowo „gastronomia” pochodzi z języka greckiego i oznacza „prawo żołądka”. W deszczowy sobotni poranek 15 kwietnia w ramach warsztatów kulinarnych uczniowie klas 1Tż i 2Tżr spotkali się w pracowniach gastronomicznych, by sporządzić potrawy z produktów wykorzystywanych w kuchni greckiej. Przyrządzili zupę krem z mięty, bazylii i pieczonej cukinii, pieczoną ligawę z sosem musztardowo – miodowym w towarzystwie świeżych warzyw, rybę w sosie z gorzkich pomarańczy, sałatkę z buraków z rukolą i kozim serem oraz arbuza skropionego pomarańczowym likierem podanego z chipsami z boczku i serem.